دیدار با عراق تکلیف ایران را مشخص می‌کند

کدخبر : 939

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید دیدار نتیجه بازی با عراق، تکلیف تیم ملی ایران را مشخص می‌کند.

به گزارش خبرنگار رصدورزشی و به نقل از ایسنا: حشمت مهاجرانی در گفت‌وگو با ایسنا، در آستانه دیدار حساس و سرنوشت‌ساز تیم ملی فوتبال ایران برابر عراق گفت: از چندین سال قبل تاکنون و از دوران حضور در مسابقات غرب آسیا، عراق به علت شباهت‌های فیزیکی و روحی همواره رقابت‌های نزدیکی با ایران داشته است. عربستان، قطر، امارات، کویت و ... به اندازه عراق شبیه ایران نبودند. از گذشته عراق و سوریه مقابل ما بازی‌های بسیار خوبی ارائه کرده و موجب دردسر ما شده‌اند.

وی به نبود بازی تدارکاتی برای تیم ملی طی روزها و هفته‌های گذشته اشاره کرد و افزود: از بازی با بحرین تاکنون هیچ دیداری نداشتیم که این موضوع منجر به کاهش هماهنگی تیم ملی خواهد شد و یک از نقاط ضعف ما محسوب می‌شود.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال درباره این که تیم ملی تنها با انجام چهار جلسه تمرین و اضافه شدن دیرهنگام لژیونرها با عراق دیدار خواهد کرد، تاکید کرد: این موضوع یک کمبود بزرگ برای تیم ملی است. به علت تغییراتی که در تیم ملی به وجود آمده، هماهنگی بازیکنان تیم ملی کاهش یافته و برخی از بازیکنان فاقد بازی ملی مناسب هستند. منطق فوتبال می‌گوید که دیدار سختی مقابل عراق خواهیم داشت.

مهاجرانی خاطرنشان کرد: برای افزایش هماهنگی تیم ملی، باید اسکلت و اسخوان‌بندی این تیم را حفظ کنیم. به نظرم بهترین کار استفاده از تیم کی‌روش است.

او در واکنش به سوال که آیا منظورش این است که ویلموتس از ترکیب کی‌روش برای بازی‌های تیم ملی استفاده کند و جوان‌گرایی را به آینده موکول کند، یادآور شد: جوانگرایی نیازمند زمان است و در کوتاه مدت نمی‌توان این کار را انجام داد. به نظرم تیم ملی در هنگام شروع بازی باید از بازیکنان استفاده کند که تجربه بیشتری در تیم ملی و بازی کنار هم دارند و بهتر از سایر بازیکنان یکدیگر را درک می‌کنند. می‌توانیم از جوان‌ها در یک برنامه بلند مدت بهره ببریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ با بیان اینکه بازی با عراق تکلیف تیم ملی را مشخص می‌کند، گفت: رقیب اصلی ما عراق است. ما به بحرین باختیم اما این تیم مدعی اصلی در برابر ما نیست. باید عراق را ببریم تا راهمان هموار شود. مساوی هم کار را دشوار می‌کند. نباید در این دیدار اشتباه کنیم.

مهاجرانی مجددا به بحث کمبود بازی‌های تدارکاتی تیم ملی اشاره کرد و گفت: باید تکلیف گروه را خودمان رقم بزنیم. سرنوشت ایران در دستان خودش است. اگر عراق را ببریم، مشکل حل می‌شویم. در صورتی که بازی مساوی شود، بازی عراق و بحرین هم اهمیت پیدا می‌کند.

او تاکید کرد: به طور قطع موفقیت ایران در این مسابقات و صعود به جام جهانی تاثیر مستقیمی بر نشاط اجتماعی دارد. کما اینکه بعد از قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در مسابقات بین قاره‌ای خوشحال شدند. امیدوارم با حفظ همبستگی و همدلی در تیم ملی بزرگسالان، همانند تیم ملی فوتبال ساحلی به موفقیت برسیم.

مهاجرانی در ادامه درباره عیادت از محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی در بیمارستان پیش از برگزاری دیدار فینال مسابقات بین‌قاره‌ای که به قهرمانی ایران با پیروزی برابر اسپانیا ختم شد، گفت: بعد از قهرمانی هم همراه این تیم خوب، یک‌دست و همدل بودم. این تیم علی‌رغم کمبودهای زیاد، با شایستگی موفق به شکست تیم خوب اسپانیا و کسب قهرمانی در مسابقات بین ‌قاره‌ای شد.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال با اشاره به کسالت محمد احمدزاده در دیدار پایانی برابر اسپانیا، یادآور شد: احمدزاده با وجود تب و لرز در زمین حاضر شد و توانست بازی خوبی ارائه دهد. این تیم بازیکنان بسیار خوبی دارد و با حضور یک مربی خوب و مدیری شایسته همانند خانم شهریاری توانسته افتخارات زیادی را برای ورزش و فوتبال ایران کسب کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی