مهدی طارمی

رکورد استثنایی مهدی طارمی | بالاتر از تمام ستارگان جهان

کدخبر : 16759

مهدی طارمی رکورد فوق العاده‌ای در هفته اول لیگ قهرمانان اروپا به ثبت رساند.

به گزارش رصد ورزشی: مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو پرتغال در دیدار مقابل اتلتیکو مادرید در صدر دونده ترین بازیکنان هفته اول لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیکارهای هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه و چهارشنبه برگزار شد و در یکی از مهمترین بازی ها پورتو پرتغال در ورزشگاه واندا متروپولیتانو میهمان اتلتیکو مادرید بود.

این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید اگر چه مهدی طارمی ستاره ایرانی در این بازی موفق به گلزنی شد اما داور مسابقه به دلیل برخورد توپ به دست او در نهایت با کمک VAR این گل را مردود کرد.

به بهانه برگزاری هفته اول این مسابقات، فهرستی از دونده ترین بازیکنان این هفته منتشر شده است که مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان با 13.4 کیلومتر در صدر دونده ترین بازیکنان قرار گرفته است.

او به همراه کاراسکو بازیکن اتلتیکو مادرید دونده ترین بازیکن هفته اول معرفی شدند.

پس از طارمی، کوندوگبیا از اتلتیکو مادرید با 13.3 در رده بعدی ایستاده است.

بازیکنانی نظیر اوتاویو از پورتو با 13.3، کیمیش از بایرن مونیخ با 12.5 و داهوود از دورتموند با 12.5 کیلومتر در رده بعدی دونده ترین بازیکنان قرار دارند.

مهدی طارمی

هشتاد دقیقه از تلاش اتلتیکو مادرید برای باز کردن دروازه میهمان خود پورتو می گذشت و این تیم هنوز نتوانسته بود در حضور تماشاگران پر سر و صدای خودی به هدفش دست پیدا کند؛ تعویض های سیمئونه هم کارساز نبود و یک تساوی و کلی انتقاد، انتظار این مربی آرژانتینی را می کشید. در حالی که سیمئونه در حالی تهییج هواداران برای بیشتر کردن تشویق ها بود، مهدی طارمی با هوشیاری هر چه تمام تر دروازه اتلتیکو را باز کرد تا سکوت محض ورزشگاه واندا متروپولیتانو فرا بگیرد.

مهدی طارمی روی پاس به عقب مدافع تیم پورتو با تیز هوشی تمام مسیر توپ را تعقیب کرده و با یک ضربه آرام و دقیق آن را از خط دروازه اتلتیکو عبور داد؛ مهاجم پورتو پس از زدن ضربه به توپ با برخورد به دروازه بان حریف نقش بر زمین شد اما سریعا برخاسته و شروع به انجام شادی گل کرد؛ این شادی گل اما چند ثانیه دوام نداشت چرا که اویدیو هاتگان، داور رومانیایی بازی تصمیم به بررسی صحنه به کمک VAR گرفت؛ پس از بررسی صحنه در میان استرس شدید اعضای تیم پورتو، گل طارمی به دلیل برخورد توپ به دست این بازیکن پیش از ورود به دروازه مردود اعلام شد.

اعتراض شدید اعضای تیم پورتو در میان بهت مهدی طارمی تاثیری روی تغییر تصمیم داور نداشت. به این ترتیب یکی از مهمترین گل های ملی پوش ایرانی پورتو توسط VAR مردود شد تا بسیاری از کابران توئیتر با سوژه قرار دادن آن از دزدیده شدن گل طارمی صحبت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی