رضا براهنی در کانادا به خاک سپرده شد

کدخبر : 19411

پیکر رضا براهنی شاعر، نویسنده و منتقد ادبی در تورنتو کانادا تشییع و به خام سپرده شد.

به گزارش رصدورزشی، رضا براهنی متولد ۲۱ آذر سال ۱۳۱۴ در تبریز بود که ۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ از دنیا رفت. رضا براهنی از اواخر دهه ۷۰ در کانادا اقامت داشت.  رضا براهنی در سال‌های پایانی عمرش دچار بیماری فراموشی شده بود. پیکر او بعدازظهر شنبه (۹ آوریل مصادف با ۲۰ فروردین‌ماه) به وقت کانادا در تورنتو به خاک سپرده شد.

ساناز صحتی، همسر براهنی در این مراسم شعر «شکستن در چهارده قطعه نو برای رویا و عروسی و مرگ» را از این شاعر خواند. خانواده رضا براهنی پس از درگذشتش اعلام کردند پیکر او را برای خاکسپاری به ایران منتقل خواهند کرد، اما بعد گفتند برای انتقال پیکرش با پیچیدگی‌هایی روبه‌رو شده‌اند و با توجه به این‌که وصیت‌نامه کتبی از او برای انتقال پیکر و خاکسپاری‌اش به ایران ندارند و فقط چندین‌بار به صورت شفاهی اشارتی به آن کرده و حتی گفته بود «در هنگام لازم هرطور خودتان صلاح دانستید اقدام کنید» تصمیم گرفته‌اند او را به امانت در تورنتو به خاک بسپارند. فریبا کلهر و رضا جولایی نیز از نویسندگان حاضر در این مراسم بودند.

رضا براهنی متولد ۲۱ آذر سال ۱۳۱۴ در تبریز بود که ۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ از دنیا رفت. او از اواخر دهه ۷۰ در کانادا اقامت داشت و در سال‌های پایانی عمرش دچار بیماری فراموشی شده بود.

 

 

 

 

 

منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه