وام خرید خودرو

15 میلیون وام خرید خودرو یا دوچرخه؟

کدخبر : 16679

وام تعیین شده برای خرید خودرو 15 میلیون تومان اعلام شد.

به گزارش رصد ورزشی: برخی توهین تلقی‌اش کردند و برخی دیگر به شوخی آن را وام خرید ماشین اسباب‌بازی یا ماشین زمان خواندند. در هر صورتی وام خرید ۱۵ میلیون تومانی شبکه بانکی برای خرید خودرو ایرانی، درحالی که مبلغ ارزان‌ترین خودرو بیش از ۱۰ برابر این است، برای هیچ کس قابل پذیرش نبوده است.

اگر قصد خرید خودرو ایرانی داشته باشید، می‌‌توانید از شبکه بانکی وام دریافت کنید. منتها مبلغ این وام در بیشتر بانک‌ها نهایتا ۱۵ میلیون تومان است. درحالی که ارزانترین خودرو داخلی در بازار ۱۵۰ میلیون تومان است.

در ادامه تعدادی از این واکنش‌ها را می‌خوانید:

وام خرید خودرو یا دوچرخه؟

« اسمش رو‌هم‌گذاشتید وام؟ اخه با ۱۵ میلیون دوچرخه هم‌ نمیشه خرید. سود وام هم به کنار»

«بهتر از این نمیشه حالا من با ۱۵ تومن باید فکر کنم چه ماشینی بخرم. بهتره با ماشین زمان برم ۱۰سال پیش ماشین بخرم برگردم»

« اخه با ۱۵ میلیون دوچرخه هم نمیدن که میخوان انقدر وام بدن. اون ۱۸ درصد و اون ۲ضامن که مفتی نمیاد ضامن بشن جای خود»

« با این اوضاعی که کشور و مردم ما دارن به نظر شما با۱۰۰ حداکثر تومن میشه ماشین خرید؟ اگه می‌خواهید کاری کنید خوب فکر کنید بعد تصمیم بگیرید. این دولت قرار بود مردمی باشد درکنار مردم باشد آخه سود ۱۸درصد یعنی ظلم به مردم»

« در مهد از یه بچه مهد کودکی بپرسید با وام ۱۵ تومانی که ۱۸ درصد هم سودشه چی بخرم بعد جوابش رو ببینید چیه»

« ۱۵ تومان!؟ خداوکیلی کجا زندگی می‌کنید؟ الان مگه ماشین کمتراز۲۰۰تومن داریم اصلا؟!  دیگه نمک رو زخم مردم نریزید که»

« وای منو این همه خوشبختی! ۱۵ میلیووووون! موندم باهاش چه ماشین با کیفیت ایرانی بخرم؟! آخه تنوع زیاده با این پول…ممنون از تصمیمات به جا برای راحتی ملت.»

« دولت زحمت کشیده که وام ۱۵میلیونی میده. این وام برای خودرو پلاستیکی میده که تولد بچه ات کادو بخری»

« ۱۵ تومنن چیه که ۶ ماه هم باید پول بذاریم تو بانک بعد ۶ ماه با کلی برگه و پرونده و ضامن و ابروریزی ۱۵ تومن وام بدن که چی؟ ماشین بخریم. چه ماشینی! اخه ادمی که ۲۰۰ تومن داره ماشین بخره لنگ ۱۵ تومن نمیمونه که بیاد ۶ ماه پول بذاره بعد با کلی چک و چونه ۱۵ تومن بهش وام بدن. بعد از اون ۱۵ تومن ۳ تومنش رو نگه می‌دارن. بعد واسه ۱۲ تومن سود ۲۲ تومن رو میگیرن.»

« اون کسانی که وام ۱۵میلیونی برای خودرو در نظر گرفته‌اند یا در جامعه نیستند یا قصد توهین به مشتری دارند.»

 اگر تصمیم دارید که خودروی ایرانی بخرید می‌توانید برای دریافت وام از شبکه بانکی اقدام کنید. حدود مبلغ وام خرید خودرو به جز چند استثنا  ۱۵ میلیون‌ تومان است.

آنچه در شرایط تمام بانک‌ها تقریبا یکسان است این است که وام‌گیرنده باید بیش از ۱۸ سال داشته باشد و نباید در سیستم بانکی کل کشور سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقه داشته باشد. علاوه بر این مثل سایر وام‌ها میزان حقوق دریافتی فرد، ضامن یا ضامنان باید نشان دهد که متقاضی تحت هر شرایطی توان بازپرداخت اقساط تسهیلات را دارد.

یکی از تفاوت‌های اصلی پرداخت وام خودرو توسط بانک‌ها با شرکت‌‌های لیزینگ و همچنین شرکت‌های خودروساز همین بحث ضامن است. در شرایط فروش اقساطی شرکت‌ها، سند خودرو توسط شرکت فروشنده رهن می‌شود و تا پایان اقساط، در رهن خواهد بود پس معمولاً سختگیری چندانی روی ضامن انجام نمی‌شود.

اما در تسهیلات بانکی معمولاً این اتفاق نمی‌افتد و بانک مثل همیشه صرفاً با احراز صلاحیت دریافت تسهیلات توسط مشتری و احراز صحت خرید خودرو، نسبت به پرداخت اقدام می‌کند.

موسسه ملل

وام خرید خودرو موسسه ملل در قالب طرح آفاق پرداخت می‌شود. اما این موسسه اعلام کرده که مشتریان برای اطلاع و بهره‌مندی از این تسهیلات باید به شعب موسسه اعتباری ملل در سراسر کشور مراجعه کنند.

حتی در سایت این موسسه هم هیچ اطلاعاتی در خصوص وام خرید خودرو عنوان نشده است. حتی اینکه مبلغ وام، سود و بازپرداخت ماهانه آن چقدر است؟

تنها اطلاعاتی که در سایت این موسسه عنوان شده این است که متقاضیان دریافت وام باید به صورت حضوری به شعب این موسسه مالی در سراسر کشور مراجعه کنند.

بانک سامان

امکان دریافت تسهیلات حداکثر به میزان ۱۰۰ میلیون تومان در بانک سامان وجود دارد. مدت بازپرداخت نیز سه ساله و سود آن ۱۸ درصد است. امکان دریافت تسهیلات به پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی نیز در نظر گرفته شده است.

اما حتما اصل مبایعه‌نامه یا قرارداد خرید خودرو یا سند مالکیت خودرو می‌بایست به نام تسهیلات گیرنده باشد و این تسهیلات برای خرید خودروهای تولید داخلی که تولید سال جاری یا حداکثر یک سال ماقبل آن باشد، قابل پرداخت است.

ملت

بانک ملت اعلام کرده که تسهیلاتی تحت عنوان وام خودرو ندارد اما تقاضای تسهیلات خرد متقاضیان را با عقد مرابحه یا کارت اعتباری پوشش می‌دهد.

مثلا از طریق سامانه تسهیلات فرابانک بانک‌ملت می‌توانید با توجه به رتبه اعتباری‌تان در این بانک ۲۰، ۳۰،۵۰یا ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنید و در اقساط ۳۶ تا ۶۰ ماهه آن را بازپرداخت کنید. برای دریافت این وام شما ملزم به خرید کالای خاصی نیستید و یکی از مواردی که می‌توانید از این تسهیلات استفاده کنید خرید خودرو است.

ملی، سپه، تجارت

بانک ملی به مشتریان خود تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی برای خرید خودرو پرداخت می‌کند. نرخ سود اعلامی این بانک ۱۸ درصد است. نیازی هم به سپرده‌گذاری نیست. مدت‌زمان پرداخت اقساط نیز ۳۶ ماه است و چک در وجه خودروساز صادر می‌شود. شرایط بانک‌های تجارت و سپه نیز مشابه بانک ملی است.

بانک صادرات

شرایط پرداخت تسهیلات خرید خودرو بانک صادرات هم شبیه بانک ملی است با این تفاوت هم صادرات به جای ۱۵ میلیون تومان، ۲۰ میلیون تومان وام اعطا می‌کند.

پست بانک

شرایط پست بانک هم از نظر مبلغ و نرخ سود مثل ملی است اما برای اخذ تسهیلات خودرو از این بانک باید حتما در آن سپرده‌گذاری کنید و پس از گذشت حدود ۶ ماه می‌توانید وام خودرو بگیرید.

سایر بانک‌های خصوصی

شرایط سایر بانک‌های خصوصی نیز شبیه به بانک‌های دولتی است. از جمله بانک‌های آینده، ایران زمین، حکمت ایرانیان، پارسیان، انصار و قوامین که مبلغ وام در همه آن‌ها ۱۵ میلیون تومان است. بانک انصار نیز تسهیلات خرید خودرو را به‌صورت ۲۴ ماهه پرداخت می‌کند و بانک ایران‌زمین به‌صورت رسمی، سود وام خرید خودرو خود را ۲۲ درصد اعلام کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ