درخواست هیئت متوسلین به امام علی علیه السلام از مردم، مساجد و مسئولین

کدخبر : 15452

هیئت متوسلین به امام علی علیه السلام در سالروز ورود امام خمینی (ره) به کشور با صدور اطلاعیه ای خواستار توجه بیشتر مردم، مساجد و مسئولین به اهمیت این روز تاریخی شد و گفت: متأسفانه اختلافات سیاسی میان مسئولین در قوای مجریه و مقننه باعث شده است تا امسال توجه مناسبی به ایام دهه ی فجر نشود و برنامه ریزی مناسبی برای بزرگداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به کشور صورت نپذیرد.

به گزارش رصدورزشی: این هیئت در بیانیه ی خود از مردم، مساجد و مسئولین درخواست کرد در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای برنامه های شاد و در عین حال پرمحتوا اهمیت انقلاب اسلامی ایران را برای نسل جوان و نوجوان تبیین کنند.

هیئت متوسلین به امام علی علیه السلام در بیانیه ی خود خطاب به حجت‌الاسلام علی نوری، سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد آورده است: در حالیکه در سالروز ورود امام خمینی (ره) شاهد تولید و پخش برنامه های مناسبی از شبکه های مختلف سیما و شبکه های رادیویی خصوصا رادیو انقلاب هستیم اما متأسفانه مساجد برای این روز برنامه ریزی خاصی انجام ندادند. لذا پیشنهاد میشود هر سال مساجد مکلف به پخش سرودهای انقلابی و بخشهایی از سخنان حضرت امام خمینی (ره) قبل از مراسم پخش قرآن و اذان ظهر و مغرب باشند.

این هیئت در بیانیه ی خود افزوده است: باید از ظرفیت مساجد برای معرفت افزایی نسل جوان و نوجوان استفاده کرد و در ایام الله دهه فجر لازم است مساجد نقش پر رنگ تری در اجرای برنامه های مختلف و پخش آنلاین آن از فضای مجازی داشته باشند.

این هیئت در پایان ضمن یادآوری برخی فرمایشات مقام معظم رهبری در سال های اخیر، مسئولین قوای مجریه و مقننه را به توجه بیشتر به نیازهای معرفتی نسل جوان و نوجوان توصیه و تاکید کرد: اختلافات سیاسی میان دولت و مجلس نباید به فراموش شدن اقدامات فرهنگی برای بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منجر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه
تبلیغات متنی