کدخبر : 9481

​لوئیجی سیمونی سرمربی سابق باشگاه اینترمیلان در سن 81 سالگی از دنیا رفت.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی: دقایقی یپش رسانه های ایتالیایی خبر از درگذشت لوئیجی سیمونی سرمربی سابق اینتر و جنووا در سن 81 سالگی دادند.

سیمونی 22 ژوئن سال گذشته در منزل خود واقع در شهر پیزا دچار سکته قلبی شده بود و از آن زمان شرایط مطلوبی نداشت و تحت مراقبت های ویژه بود. ماه مارس گذشته او پس از شیوع کرونا و برای امنیت بیشتر، به منزل منتقل شد اما در یک هفته گذشته به دلیل وخامت حال، بار دیگر به بیمارستان انتقال داده شد. در نهایت روز گذشته پزشکان از او قطع امید کردند و امروز همسرش مونیکا خبر مرگ او را تایید کرد.

سیمونی دوران مربیگری طولانی ای در فوتبال ایتالیا داشت که مهمترینش به دوره حضور او در اینتر بر می گردد. او با داشتن ستاره هایی چون رونالدو و روبرتو باجو، نتوانست مانع قهرمانی یوونتوس در فصل 98-1997 شود ولی توانست این تیم را با شکست 3-0 لاتزیو، به عنوان قهرمانی جام یوفا برساند.

همچنین رساندن تیم کرمونزه به سری آ را نیز می توان یکی از مهمترین موفقیت های دوران مربیگری سیمونی دانست. او با هفت بار رساندن تیم ها از سری B به سری A، از این حیث رکورددار است. سیمونی به عنوان بازیکن نیز سال 1962 با ناپولی فاتح کوپا ایتالیا شده بود.

به غیر از اینتر از مهمترین تیم های تحت هدایت سیمونی می توان به ناپولی، لاتزیو، تورینو و جنووا اشاره کرد.

 

منبع: ورزش سه 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه