کدخبر : 9330

جواد نکونام ته دلش، یک تمایل ناگفته، اما پررنگ، به نشستن روى نیمکت استقلال دارد! فرهاد مجیدى هم از آنهایى نیست که جا را خالى کند! براى استقلال، یک دعواى پربرکت دیگر، راه افتاده است!

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی: اردشیر لارودی؛ و دکتر ایرج حریرچى، یکى از همان مردمان نیک‌سیرت و یکى از متخصص‌هاى پاک‌طینت است که حرفش به‌خاطر نوع گویشش و میمیک صورتش در دل مى‌نشیند و سخنش، درباره‌اى که علم و دانش و تجربه آن را دارد، پرخریدار است! حیف باشد که جز نکو گوید!

دکتر حریرچى، قدر گفته‌هاى خود را مى‌داند و بهاى ناگفته‌هایش را هم! دکتر حریرچى که مى‌توان او را کاپیتان تیم پزشکى مبارزه با «کرونا» دانست، درباره جایگاه ورزش در مبارزه با ویروس لعنتى صحیح و درست گفت، نه هیجانى و نه محض خوشایند مخاطبان خود که بسیار بسیار زیادند به اندازه یک کشور، کلمه غیردقیق و نابجا، بر زبان نیاورد و آن گفت که آن بود! دکتر حریرچى اواسط هفته پیش بود که به عنوان اول شخص سنگین‌ترین نبرد، وارد بحث چگونگى مبارزه ورزش و «کرونا ویروس» شد و به ضرورت اشاراتى را به میان آورد! خیلى زود و همه‌جانبه، معلوم شد که ستاد مبارزه با کرونا، فکرهایى در سر دارد! ورزش، در خدمت مقابله با کرونا!

اعتراف داورها، اشکالات داورى

با نگاهى همه‌جانبه باید وارد این پیکار مى‌شدیم! اما چگونه؟ با کدام تجربه؟ مطابق چه الگویى؟

دکتر حریرچى، کارش را بى سروصدا و به قول امروزها، علمى پیش مى‌برد! الگوى کره جنوبى، مطالعه شد! الگوى آلمان هم! الگوهاى دیگرى هم به دقت مورد ارزیابى قرار گرفت! از هر چمن گلى چیده شد! مثلاً منع اکید آب دهان خود را مثل نقل و نبات، پراکنده کردن! همه عوامل بازى، از جمله خبرنگاران و عکاسان، ملزم به رعایت اصول جلوگیرنده و بازدارنده شده‌اند!

بازى در حضور کرونا، همه خصوصیت‌هاى هر مسابقه دیگرى را هم دارد! مثلاً «کرکرى» خواندن‌هاى استقلال و پرسپولیس! و یا مثلاً از همین حالا، به داورى‌ها و نیز به داوران بند کردن، آن هم پس از اعتراف به خطاى داوران بازى نفت آبادان و استقلال که گل صحیح روح‌ا... باقرى از استقلال را، جناب داور، با یک سوت اشتباه و یک قضاوت مبتنى بر خطا به هوا فرستاد!

ادامه جنگ امیر توسط فرهاد

کار استقلال از همین بازى اول سخت‌تر است! چون در نخستین مسابقه اش با فولاد اهواز دست و پنجه نرم مى‌کند! فولاد با جواد نکونام، یک تیم مدعى است ولى فولاد با سعید آذرى و نکونام و شیمبا و بقیه، تیم دردسرسازترى است و استقلال، حق باختن و یا مساوى کردن هم ندارد! چوب‌خط استقلال پر شده است!

جواد ته دلش، یک تمایل ناگفته، اما پررنگ، به نشستن روى نیمکت استقلال دارد! فرهاد مجیدى هم از آنهایى نیست که جا را خالى کند! براى استقلال، یک دعواى پربرکت دیگر، راه افتاده است! فرهاد و جواد، مثل دعواى ژنرال امیر با همه کسانى که دوست دارند سرمربى استقلال باشند!

لیگ برتر، هر هفته، پرده‌هاى دیدنى دارد! و بازى فولاد و استقلال، یکى از جنگاورى‌هاى سرنوشت‌ساز آن است! فوتبال جواد «رو» است، ولى فرهاد پیچیده‌تر به نظر مى‌رسد! تا روز بازى چه پیش آید!

کلوزآپ تارتار

مربیان لیگ را دیده بودیم که دیده نمى‌شوند! چرا و به چه دلیل، شاید خودشان هم ندانند، ولى از دیده‌ها پنهان بودن را ترجیح مى‌دادند! مهدى تارتار، این تصمیم را شکست و تارتار، قبل از آغاز ٩ بازى لیگ برتر و ٤ بازى جام حذفى، با یک کلوزآپ، چهره‌اى بسته از خود به نمایش گذارد! و البته این اوضاع فرق خواهد کرد!

استقلال و پرسپولیس، از پولى که کارگزاران (؟!) به آن‌ها مى‌دهند خبر دادند، اما نگفتند که این پول چگونه جمع مى‌شود!

 

منبع: خبرورزشی

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه