جام جهانی قطر

هشدار پلیس فتا درباره بلیت‌های جام جهانی

کدخبر : 19452

رییس پلیس فتای تهران اعلام کرد کلاهبرداری در زمینه فروش تورهای جام جهانی قطر افزایش یافته است.

به گزارش رصد ورزشی، در فاصله چند ماه تا شروع جام جهانی قطر، بسیاری از آژانس های هواپیمایی و افراد مختلف برای حضور افراد در قطر در زمان جام جهانی اقدام کرده اند. در این خصوص تورهای زیادی نیز به راه افتاده که حالا پلیس فتا می‌گوید کلاهبرداری در این خصوص هم افزایش یافته است. 
سرهنگ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فتای تهران در این باره گفت: «با نزدیک شدن به ایام جام جهانی فوتبال قطر و افزایش خبرها در مورد آن، ممکن است برخی از شهروندان با توجه به مجاورت محل برگزاری این دیدارها قصد داشته باشند که به کشور قطر سفر کنند. افراد سودجو نیز از این علاقه با خبر بوده و در همین راستا هرچه به زمان برگزاری مسابقات نزدیکتر شویم، بیشتر اقدام به درج تبلیغات با موضوع فروش بلیط دیدارها یا سفر به قطر خواهند کرد.»
او ادامه داد: «افراد سودجو کاربران را به بهانه خرید بلیت به صفحات جعلی فیشینگ هدایت کرده و در آنجا اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آنان و برداشت غیر مجاز از حسابشان کنند. همچنین این احتمال وجود دارد که مجرمان سایبری کاربران را به لینک‌های آلوده هدایت کرده و از طریق بدافزارها اقدام به سوءاستفاده از اطلاعات داخل گوشی آنان کنند که در این شرایط احتمال سرقت اطلاعات هویتی کاربران نیز وجود دارد.»
گودرزی درباره شیوه دیگر مجرمان سایبری گفت: « در مواردی نیز ممکن است مجرمان اقدام به فروش بلیت یا تورهای سفر به کشور قطر کنند، اما در واقع این بلیت‌ها  و تورها خیالی یا جعلی بوده و در نهایت به دلیل آنکه اصالت ندارند امکان تماشای دیدار یا سفر به کشور قطر برای خریدار از دست می‌رود و سودجویان نیز  مبالغی را کلاهبرداری می‌کنند.
او در پایان افزود: شهروندان برای تهیه بلیت‌های تور و تماشای دیدارها به مراکز رسمی و دارای مجوز مراجعه کنند. اعتماد کردن به لینک‌های ناشناس در فضای مجازی ریسک بالایی دارد. پلیس فتا نیز بر این فضا نظارت داشته و با هرگونه اقدامات مجرمانه برخورد خواهد کرد.

 
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه