بیانیه پورتو در جواب توهین نژادپرستانه اسپورتونیگ به طارمی

کدخبر : 19443

تیم فوتبال پورتو در حمایت از مهاجم ایرانی خود پاسخ توهین نژادپرستانه اسپورتونیگ با انتشار بیانه ای داد.

باشگاه اسپورتینگ لیسبون که یکی از نزدیک ترین رقبای پورتو است برای تصاحب جایگاه پورتو در صدر جدول  ۶ امتیاز عقب است. این تیم که قهرمانی را از دست رفته می بیند به زمین و زمان چنگ می زند تا موقعیتش را حفظ کند و برای باخت هایش دلیل تراشی کند دیگر تحمل دیدن ستارگان موفق را در تیم رقیب ندارد. 

اسپورتینگ با بی اخلاقی دست به انتشار گزارشی زد که هدف آن مهاجم ایرانی پورتو مهدی طارمی بود.

این باشگاه نوشت طارمی یک هنر واقعی و مار افسونگر است. بازیکنی که همیشه اماده رفتن و اجرای ترفتد‌های سیرک است.

این باشگاه از هنر طارمی در گرفتن پنالتی از حریف به ستوه آمده، پس از تجربه چندین شکست برابر پورتو با لطف پاس گل و پنالتی‌های طارمی خشمش را این گونه نشان داده است.

بیاینه پورتو برای حمایت از طارمی

اما محبوبیت طارمی خیلی زود جواب این توهین را داد. پایگاه خبری «پورتال دوس‌دراگائوس» که متعلق به هوادران متعصب پورتو است برای دفاع از بازیکن ایرانی تیم یک بیانیه منتشر کرد و در تیتر خود آورد: «طارمی، تو شاهزاده پارسی ما هستی».

متن بیانیه به شرح زیر است:

«اینکه فوتبال پرتغال و جامعه پرتغال مملو از بیگانه‌هراسی است، چیز جدیدی نیست. اینکه هر روز موارد نژادپرستی و خشونت‌های بی‌رویه در میان هواداران تکرار می‌شود چیز جدیدی نیست. اینکه رهبرانی وجود دارند که نفرت بکارند چیز جدیدی نیست. اینکه لیگ هیچ کاری انجام نمی‌دهد و خود را به نشان دادن تی‌شرت برای مقابله با این همه مشکلات محدود می‌کند، چیز جدیدی نیست.

همانطور که هر روز از اخبار منفی شگفت‌زده می‌شویم، می‌ببینید، یک باشگاه بزرگ وجود دارد - که در حال کوچکتر شدن است - و تصمیم می‌گیرد تمام بی‌شرمی خود را در یک مقاله نظری منتشر شده در وبسایت رسمی اش قرار دهد. تیتو آرانتس فونتس (نویسنده مطلب مورد نظر باشگاه اسپورتینگ) از مهدی طارمی به عنوان "مار افسونگر قلابی و اصیل" یاد می‌کند. گویی این کافی نبود و چه کسی می‌داند چرا، اما با ذکر ملیت مهاجم پورتو به خاطر آورد و گفت که او "مردی از ایران است که همیشه برای اجرای سیرک معمول خود آماده است". استفاده از ملیت فرد برای توهین به او اوج بی اخلاقی است.

در متن منتشر شده در سایت رسمی باشگاه اسپورتینگ، تیتو چندین بار از طارمی به عنوان «مرد جعلی» یاد می‌کند: «این یکشنبه، «مرد جعلی» خود را با بهترین لباس آبی‌وسفید نشان داد! ". او در ادامه از این بازیکن ایرانی به عنوان «شیرجه‌رو» یاد کرد و نوشت: "هواداران از «مار‌های افسونگر» خوش‌شان نمی‌آید، حتی اگر از ایران آمده باشند.»

این در حالی است که اسپورتینگ لیسبون پیش از رفتن طارمی به پورتو برای جذب این ستاره پیش قدم شده بود، اما طارمی بازی با پیراهن سبز و قرمز را رد کرد تا پیراهن آبی‌وسفید پورتو را به تن کند. در این فصل هرگاه طارمی دروازه اسپوزتینگ را می‌گشود این تیم به یاد می‌آورد که مهاجم ایرانی پورتو به جای تحمیل شکست بر ان‌ها می‌توانست ارمغان آورنده پیروزی برای ان‌ها باشد.

تیتو می‌گوید که «اسپورتینگ خیلی می‌ترسد». نه دوست عزیز تیتو! چیزی که باید از آن ترسید، این نوع عقیده است. چیزی که اسپورتینگ را می‌ترساند، براگا و سانتا کلارا (تیم‌هایی که اسپورتینگ از آن‌ها شکست خورد) بودند. چیزی که اسپورتینگ را ترساند، ۶ امتیاز از دست دادن در این دو بازی در فاصله ۱۵ روز بود. وقتی صلاحیت کافی نباشد، ناامیدی به وجود می‌آید که در این نوع نظرات منعکس می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ