هادی چوپان

هادی چوپان : مسئولین عددی نیستند | فیلم گلایه‌های هادی چوپان

کدخبر : 16980

نفر سوم و قهرمان مردمی شدن در بزرگ ترین رویداد یک رشته ورزشی قطعا افتخار ملی محسوب می شود و هادی چوپان برای سومین سال متوالی جزو‌ بهترین بدنسازان جهان قرار گرفت اما از مسئولین بسیار گلایه مند است.

به گزارش رصد ورزشیهادی چوپان بدن‌ساز حرفه‌ای اهل ایران است. هادی چوپان متولد ۴ مهر ۱۳۶۶ در اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس می‌باشد. هادی چوپان از سال ۱۳۷۹ ورزش پرورش اندام را شروع کرده و از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدن‌سازی ایران بوده‌است. هادی چوپان موفق به کسب مقام سوم و مدال برنز دسته آزاد مسابقات مستر المپیا ۲۰۲۱ شد. هادی چوپان چند سال پیش ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نام های محمد حافظ و نادیا میباشد.

هادی چوپان، نفر سوم مستر المپیا، مهم‌ترین رقابت پرورش اندام جهان، می‌گوید مسوولان مملکت با ستون دیوار برای او فرقی ندارند و او تنها برای مردم تلاش می‌کند.

 

پنجاه و هفتمین دوره از مسابقات پرورش اندام «مستر المپیا» در اورلاندو آمریکا آغاز شد و فینال قهرمانی مردان برگزار شد.

در این دوره «مک رامی» مدال طلای سال گذشته خود  را تکرار و «براندون کوری» به مدال نقره رسید.

همچنین هادی چوپان جایزه مردمی این دوره از مسابقات را دریافت کرد. مستر المپیا ۲۰۲۱ در شهر اورلاندو آمریکا برگزار شد.

بدنساز حرفه‌ای ایراندر مرحله پیش‌داوری یا پیش‌مسابقه با اعتماد به نفس عالی و بدنی ساخته و پرداخته روی استیج رفت، در حالی که رقبای بسیار قدرتمند او نیز در فرم عالی در صحنه حاضر شدند. هادی چوپان دو سال قبل در لاس‌وگاس به مقام سوم رسید تا بهترین مقام تاریخ را برای ایران در این مسابقات کسب کرده باشد. او سال گذشته نیز در این مسابقه حاضر بود، اما چهارم شد و قهرمانی به ممدوح السبیعی مصری مشهور به «بیگ رامی» رسید.

حمایت از هادی چوپان

جالب است بدانید هیچ نهاد و وزارتی از هادی چوپان تابحال هیچگونه حمایتی نکرده است.

تمام هزینه شرکت در مسابقات مسترالمپیا از سفر به آمریکا تا هزینه مربی اش را هادی چوپان از جیب خودش پرداخت می کند.

مشکلات صدور ویزا برای ایرانیان هم که در چند سال اخیر گریبان گیر خیلی از بدنسازان خوب کشورمان شده بود سال 2018 مانع حضور هادی چوپان در مسابقات مسترالمپیا شده است.

فدراسیون پرورش اندام سالیان نه چندان دور میلیاردها تومان خرج می کردند تا قهرمانان مسترالمپیا را به کشورمان بیاورند اما امروز قهرمان مردمی و سومین بدنساز برتر مسترالمپیا در کشورمان حضور دارد و هیچ کس میل به حمایت از او ندارد در صورتی که کشورهای همسایه با هزینه های نجومی برای داشتن او سر و دست می شکنند.

بیوگرافی هادی چوپان

هادی چوپان در سال ۱۳۶۶ در سپیدان استان فارس متولد شد. در نوجوانی همراه برادر بزرگ‌ترش حسن، گچکار بوده‌است. در سال ۱۳۷۹ (۱۳ سالگی) به تشویق برادرش بدن‌سازی را آغاز کرد. پس از گذشتِ سه سال از آغاز فعالیت حرفه‌ای، به مقام سوم کشور و همچنین قهرمانی استان فارس دست پیدا کرد. در سال ۱۳۸۴ نخستین مدال ملی خود را به‌دست آورد. چوپان پس از تجربه کردن شکست‌ها و پیروزی‌های بسیار، چندین بار موفق به کسب عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی شده‌است.

مربی او در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ جمشید اوجی بود. پس از آن، چند سال مربی نداشت و از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ علی نعمتی مربی‌گری او را بر عهده داشت. از اواخر ۱۳۹۶ به این سو هنی رامبد عهده‌دار مربی‌گری اوست. چوپان ساکن شیراز است و در آن شهر مدیریت یک باشگاه بدن‌سازی را بر عهده دارد. هادی چوپان در محافل جهانی ملقب به «گرگ پارسی» (The Persian Wolf) است.

شروع به ورزش هادی چوپان

هادی در سال های نوجوانی گچکار بوده و کنار دست برادر بزرگترش حسن کار میکرده است. برادری که همیشه استاد و مشوّق هادی در مسیر بدنسازی بوده است.

هادی چوپان از ۱۳ سالگی بدنسازی را شروع کرده است و از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدن‌سازی ایران بوده و در سال های گذشته به قله های جهانی این ورزش دست پیدا کرده است.

مربی هادی چوپان در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ جمشید اوجی بود و پس از آن، چند سال مربی نداشت و از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ علی نعمتی مربی‌گری او را بر عهده داشت.

از سال ۱۳۹۶  هنی رامبد مربی ایرانی آمریکایی که خودش جزو بهترین مربی های جهان است مربیگری هادی چوپان را تاکنون بر عهده داشت.

هادی چوپان چند سال پیش ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نام های محمد حافظ و نادیا میباشد .

هادی چوپان با 100 کیلوگرم وزن و 167 سانتیمتر قامت زنگ خطر را برای حریفان نامدار خویش در این رشته به صدا در آورده است.

منبع: خبرورزشی

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی