کشتی فرنگی

استقبال کم نظیر از تیم کشتی فرنگی | فیلم استقبال از تیم کشتی فرنگی در فرودگاه

کدخبر : 16948

فیلمی از استقبال نمایندگان کشتی فرنگی رقابت های قهرمانی جهان در فرودگاه امام خمینی(ره) را مشاهده می‌کنید. رئیس کمیته ملی المپیک و تعدادی از اهالی کشتی و پیشکسوتان این رشته حضور داشتند.

به گزارش رصد ورزشیکشتی فرنگی یکی از سبک‌های ورزش کشتی است که در سدهٔ ۱۹ میلادی در فرانسه ابداع شد. محمدعلی گرایی و پژمان پشتام نمایندگان وزن‌های ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم ایران در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان مدال برنز گرفتند. محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلو و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلو که به فینال راه پیدا کرده بودند، با شکست رقبای خود به مدال طلای مسابقات جهانی کشتی فرنگی دست یافتند.تیم ملی کشتی فرنگی ایران بعد از کسب رتبه دوم رقابت های قهرمانی جهان در اسلو دقایقی پیش وارد تهران شد .در این مراسم استقبال وزیر ورزش و جوانان ، رئیس کمیته ملی المپیک و تعدادی از اهالی کشتی و پیشکسوتان این رشته حضور داشتند.

تیم ملی کشتی فرنگی به وطن بازگشت

اعضای تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان پس از حضور در این رقابت‌ها امشب از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور بازگشتند و مورد استقبال پر شور مردم، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، سایر مسئولان وزارت ورزش و مسئولان فدراسیون کشتی و خانواده‌های خود قرار گرفتند.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای ۱۵ تا ۱۸ مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد که در پایان میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تیم ایران در رده‌بندی تیمی نیز با کسب ۱۴۶ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم‌های روسیه و جمهوری آذربایجان به ترتیب با ۱۵۲ و ۱۰۷ امتیاز اول و سوم شدند.

گزارش اتحادیه کشتی فرنگی

اتحادیه جهانی کشتی با انتشار گزارشی در سایت رسمی خود به عملکرد طلایی فرنگی‎ کاران ایران در رقابتهای جهانی و کسب دو مدال طلای اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم اشاره کرد و این نتایج را قابل توجه خواند.

کشتی فرنگی ایران شب گذشته نتایج طلایی و تاریخی را در رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ رقم زد و توانست بار دیگر موجی از شور و امید را در این رشته ایجاد کند. محمد هادی ساروی و علی اکبر یوسفی توانستند مدال طلای اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم را کسب کنند و توان بالای فنی خود را به رخ مدعیان و رقبا بکشند.

در همین راستا سایت اتحادیه جهانی کشتی به این نتایج طلایی پرداخت و در گزارشی ویژه به این موضوع اشاره کرد. اتحادیه جهانی با اشاره به اینکه حمید سوریان آخرین بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ ازبکستان برای کشتی فرنگی ایران به مدال طلای جهان رسید، کسب دو مدال طلای جهان توسط ساروی و یوسفی را روز خوب برای کشتی ایران توصیف کرد.

اتحادیه جهانی کشتی در ادامه این گزارش آورده است: علی‌اکبر یوسفی برای نخستین بار در تاریخ کشتی فرنگی ایران موفق به کسب مدال طلای جهان در سنگین‌وزن شد.

یوسفی پس از کسب این افتخار گفت: باور نمی‌کنم که من اولین نفر هستم که توانستم به این افتخار برسم. آن را به مردم ایران و مادرم که خوشحال‌ترین فرد جهان است تقدیم می‌کنم.

پیروزی ۵ بر یک یوسفی مقابل حریف روس در فینال قهرمانی جهان حدود یک ماه پیش در تورنمنت صربستان نیز اتفاق افتاد؛ جایی که یوسفی در مرحله نیمه نهایی مقابل این کشتی‌گیر روس با نتیجه ۱۰ بر ۲ به برتری رسید و در نهایت قهرمان شد.

یوسفی در سال ۲۰۱۹ موفق به کسب مدال‌های طلای جهان و آسیا در رده جوانان و قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان شد و امسال نیز برای نخستین بار به عنوان قهرمانی آسیا در رده بزرگسالان رسید.

کمی پیش از طلای شب گذشته یوسفی در سنگین‌وزن، ساروی در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست کشتی‌گیر مجارستان پس از حمید سوریان که در سال ۲۰۱۴ به طلای جهان رسید، موفق شد اولین مدال طلای کشتی فرنگی ایران را بدست بیاورد.

ساروی با تقدیم مدال طلای خود به مردم ایران گفت: من در المپیک توکیو انتظار مدال طلا را داشتم اما موفق به کسب آن نشدم و در این رقابت‌ها به مدال طلا رسیدم.

ساروی در رقابت‌های جوانان جهان در سال ۲۰۱۸ نیز در مرحله یک‌چهارم نهایی موفق به شکست ۶ بر یک کشتی‌گیر مجارستانی شده بود و این بار نیز در فینال بزرگسالان جهان او را از پیش رو برداشت.

ساروی با قدردانی از حمایت مردم ایران گفت: با تداوم این حمایت‌ها می‌توانم این بار در المپیک به مدال طلا برسم.

منبع: خبرورزشی

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی