عادل فردوسی‌ پور

واکنش هواداران سرخابی به بازگشت عادل فردوسی پور | عکسهای عادل فردوسی پور

کدخبر : 16863

بسیاری از فوتبال دوستان و هواداران پرسپولیس و استقلال از بازگشت عادل فردوسی پور به شبکه سه استقبال کردند.

به گزارش رصد ورزشی: عادل فردوسی پور در 10 مهر 1353 در یزد متولد شد. عادل فردوسی پور گزارشگر محبوب فوتبال است. عادل فردوسی پور تولد 47 سالگی خود را در کنار دوستان و همکاران رسانه ای خود جشن گرفت. عادل فردوسی پور از سال 1397 فعالیت تصویری ندارد. بسیاری از فوتبال دوستان و هواداران پرسپولیس و استقلال از بازگشت عادل فردوسی پور به شبکه سه استقبال کردند.

خبر بازگشت عادل و مصاحبه مثبت رئیس جدید صدا و سیما در مورد او بازتاب بسیار زیادی در فضای مجازی و رسانه‌ای داشت و بسیاری از هواداران پرسپولیس و استقلال هم با وجود اینکه قبلاً انتقاداتی از عادل فردوسی پور داشتند، از شایعه بازگشت او حمایت کردند.

هواداران پرسپولیس و استقلال می گوید شاید عادل یک جاهایی شیطنت می‌کرد و علیه تیم ما موضع می‌گرفت اما مسلما بودنش خیلی بهتر است و  جای خالی برنامه نود در میان برنامه‌های ورزشی تلویزیون کاملاً حس می شود.

وقتی عادل برنامه ۹۰ را اجرا می‌کرد در مقاطعی مورد انتقاد هواداران پرسپولیس و استقلال قرار می‌گرفت اما در مجموع اکثر فوتبالدوستان خواهان بازگشت او و برنامه‌اش به کنداکتور شبکه سه سیما هستند.

عادل فردوسی پور

جایزه ویژه SUTA برای دکتر عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور مدرس دانشگاه صنعتی شریف و گزارشگر و برنامه ساز سرشناس ورزشی برنده جایزه انجمن سوتای دانشگاه شریف شد.

به گزارش" ورزش سه" انجمن دانشگاه صنعتی شریف SUTA (سوتا) یک انجمن مستقل و متشکل از اساتید، دانشجویان و کارمندان فعلی و سابق دانشگاه شرف است که مقر آن در سن دیه‌گو آمریکا است و با هدف افزایش ارتباط های آکادمیک و حرفه‌ای بین اعضای خانواده بزرگ دانشگاه شریف در داخل و خارج از کشور تاسیس شده است. این انجمن هر دو سال یک بار در چند بخش جوایزى به چهره‌های نخبه و درخشان فعلی و سابق دانشگاه صنعتی شریف اهدا می‌کند.

بر اساس بیانیه رسمی انجمن دانشگاه صنعتی شریف، جایزه “دستاورد فارغ‌التحصیلان” این انجمن در سال ۲۰۲۰ به عادل فردوسی پور اهدا شده است. در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است:

“ امسال، SUTA دکتر عادل فردوسی‌پور، مجری برنامه محبوب نود و استاد دانشکده صنایع در دانشگاه صنعتی شریف را به عنوان برنده جایزه دستاورد فارغ‌التحصیلان انتخاب کرده‌ است. در دوران کاری فوق‌العاده به عنوان تهیه کننده و مجری، او نهایت حرفه‌ای گری، هوشمندی، جذبه و شخصیت محکم و تسلیم ناپذیر خود را نشان داده است.عادل فردوسی‌پور یک مثال عالی از این است که چطور ترکیب سیستم آموزشی در کلاسِ جهانیِ دانشگاه با اشتیاق و علایق شخصی فرد، می‌تواند منجر به خلق داستان‌های موفقیت‌آمیز در مسیر‌هایی فراتر از زمینه‌های صرفا علمی شود و از راهى متفاوت به سربلندی جامعه کمک کند”

پروفسور محمود تبیانى استاد پیشین دانشگاه صنعتى شریف ،پروفسور بهرخ خوشنویس استاد دانشگاه کالیفورنیاى جنوبى ،پروفسور مونا جراحی از دانشگاه کالیفورنیا  و مهندس حسام آرمندهی کارآفرین برتر از برندگان سال های گذشته  جایزه انجمن دانشگاه شریف بوده‌اند.

 فردوسی‌پور پس از دریافت جایزه Alumni Achivement Award 2020 ، در مراسم آنلاین انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف(سوتا) اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم و تشکر می‌کنم از تمام کسانی که افتخار دادند و من را انتخاب کردند.

او ادامه داد: قبل از اینکه صحبت‌های خود را شروع کنم، جا دارد درگذشت استاد محمدرضا شجریان عزیز را تسلیت بگویم. می‌دانم الان همه ما بخاطر این اتفاق تلخ ناراحت هستیم ولی مهر و محبتی که مردم نثار استاد شجریان کردند، می‌کنند و خواهند کرد، ایشان با تمام محدودیت‌ها یک جایگاه مانا در قلب و دل تمام ایرانیان دارد.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: در روزهایی که اتفاقات خوبی برای من رخ نمی‌داد، دریافت جایزه از سوتا و دانشگاه صنعتی شریف من را خیلی خوشحال کرد و ارزشمند بود.

یک سال پس از تعطیلی برنامه نود، عادل فردوسی پور ارتباطش را با صدا و سیما با برنامه فوتبال ۱۲۰ ادامه داده و شاید در ته ذهنش به دنبال اتفاقات و تحولاتی است که او را دوباره به صندلی داغش در شبکه سوم سیما برگرداند. در عین حال در این یک سال به ساختن برنامه‌های مختلفی فکر کرده و یک بار نیز آن را به مرحله عمل در آورده است ،با این حال فعلا اوقات خالی او را تنها برنامه فوتبال ۱۲۰ و  خواندن نریشن های برخی از آیتمهای این برنامه پر کرده است.

او که خوره فوتبال چه از نوعی تماشا و چه از نوع بازی کردن بود در روز های قرنطینه به سختی روزگار می گذراند اگرچه ترجمه کتاب جدیدی را شروع کرده است که قرار است آن را به زودی به بازار عرضه کند.

منبع: ورزش سه

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی