انصاری فرد

کرونا جام مدیرعامل سابق پرسپولیس را گرفت | بیوگرافی انصاری‌ فرد

کدخبر : 16686

عباس انصاری‌فرد مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس و برادر بزرگتر محمدحسین انصاری فرد به دلیل ابتلا به کرونا، درگذشت.

به گزارش رصد ورزشی: عباس انصاری‌فرد چند روز پیش به بیماری کرونا مبتلا شد، پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس صبح امروز پس از چند روز مبارزه با این بیماری، درگذشت تا جامعه فوتبال را عزادار کند.

مدیرعامل سابق سرخپوشان 65 سال داشت و در سالهای اخیر از فوتبال دور شده بود و حالا به شکلی متفاوت دوباره به تیتر یک اخبار تبدیل شد.

او که عمده شهرت خود را از مدیرعاملی در پرسپولیس به دست آورده بود، در سه دوره متفاوت بر مسند هدایت باشگاه نشست که آخرین آن 13 سال پیش بود که سرانجام جای خود را به حبیب کاشانی داد و برای همیشه از عرصه مدیریت باشگاه پرسپولیس کنار رفت.

وی نخستین بار در سال 1369 و به عنوان اولین مدیر منصوب سازمان تربیت بدنی در باشگاه پرسپولیس مشغول به کار شد و قرمزها در دوره کاری دو ساله او توانستند قهرمانی جام در جام، جام باشگاه‌های تهران، جام حذفی ایران و نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را کسب کنند. ماجرای گرفتن اسپانسر روی پیراهن برای بازی فینال آسیا سبب شد تا جنجال‌هایی در این خصوص شکل بگیرد و البته بازی نیز از صداوسیما پخش نشود.

انصاری فرد دوباره در سال 1379 به باشگاه پرسپولیس برگشت و حدود یک سال مدیرعامل قرمزها بود. سرانجام وی جانشین داریوش مصطفوی در باشگاه سرخپوش پایتخت شد و در دورانی که پرسپولیس اوضاع مالی خوبی نداشت، مدیریت را برعهده گرفت و پس از شکست تیم مقابل بنیادکار، از سمتش کنار رفت.

عباس انصاری‌فرد (۵ اردیبهشت ۱۳۳۵–۱۷ شهریور ۱۴۰۰) ۳ دوره مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران بود. او طی سالیان (۱۳۶۹–۱۳۷۲)، (۱۳۸۰–۱۳۸۱) و (۱۳۸۷–۱۳۸۸) مدیریت این باشگاه را برعهده داشت.. عباس انصاری‌فرد در ماجرای انتقال باشگاه به «شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس سهامی خاص»، نمایندهٔ سازمان تربیت بدنی بود و نقش داشت.

به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، با کمال تاسف، مطلع شدیم، حاج عباس انصاری‌فرد، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در سه دوره، صبح امروز چهارشنبه در ۶۵ سالگی، درگذشت.

بنا بر اعلام خانواده ایشان، وی از حدود یک هفته قبل به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری بود.

در اولین دوره مدیریت حاج عباس انصاری‌فرد بود که بحث اسپانسرینگ با وجود مقاومت‌هایی که وجود داشت توسط پرسپولیس وارد فوتبال ایران شد.

قهرمانی پرسپولیس در آسیا از دستاوردهای زمان مدیریت وی بود.

باشگاه پرسپولیس با ابراز تاثر از این رویداد، ضایعه فوق را به خانواده انصاری‌فرد و بازیکن و مدیرعامل پیشین سرخپوشان، اهالی ورزش و فوتبال و به ویژه خانواده بزرگ پرسپولیس تسلیت می‌گوید.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی