کدخبر : 14396

​مربی تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه اخیرش درخصوص اسامی بازیکنانی که از سوی دراگان اسکوچیچ به اردوی اخیر تیم ملی دعوت شده بودند توضیحات جالبی را ارائه کرد.

لیست بازیکنان دعوت شده به اردوی اخیر تیم ملی فوتبال ایران برای رویارویی با بوسنی و ازبکستان در حالی اعلام شده بود که نام وریا غفوری به عنوان کاپیتان تیم استقلال تهران به عنوان یکی از غایبان سرشناس این لیست، محسوس بود.

جواد هاشمیان، مربی تیم ملی فوتبال ایران درخصوص عدم دعوت از وریا غفوری به اردوی اخیر تیم ملی فوتبال اظهار داشت: ببنیید همه جای دنیای به خصوص خود ایران و کشورهای دیگر، وقتی لیست تیم ملی منتشر می‌شود همیشه یک سری طرفدار دارد و یکسری هم منتقد هستند که این همه جا وجود دارد. من همیشه گفته‎ام باید به تمام نظرات احترام گذاشت اما وقتی یک نفر سرمربی تیم ملی است و نتیجه می‎‌گیرد پس مسئولیت با اوست.

هاشمیان در ادامه به حواشی اخیر تیم ملی فوتبال آلمان اشاره کرد و گفت: سعی می‎‌کند که بهترین را انتخاب کند چون شخص سرمربی به همراه کادرفنی باید جوابگوی نتیجه باشند. شما الان حساب کنید یکی از بهترین بازیکنان در آلمان توماس مولر است، الان مشکل خط دفاعی آلمان بسیار بارز است. بواتنگ و هوملز نیستند اما وقتی آقای یواخیم لوو بعد از جام جهانی تصمیم گرفت این سه بازیکن نباشند، حالا چه به دلیل مسائل سنی یا دیگر مسائل اما همه این را قبول کردند. چون در نهایت او چه ببرد و چه ببازد باید در آینده یواخیم لوو جواب بدهد. 

هاشمیان همینطور روحیه تیمی را یک عامل موفقیت دانست و گفت: تا پایان لیست و لیست نهایی قطعا تغییراتی وجود می‌آید. یکسری دور اول و یکسری هم دور دوم دعوت شدند. به همه باید این شانس را داد و مسلما هر بازیکنی دوست دارد برای تیم ملی بازی کند و هر کسی هم احساس دارد که شاید حقش باشد که در تیم ملی بازی کند. شاید یک تیم ملی همیشه از بهترین بازیکنان تشکیل نشود بلکه از بهترین بازیکنانی که بتوانند یک تیم را بسازند. شما حساب کنید که در سال 2006 ما یکی از قوی‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبال ایران بودیم اما از نظر تیمی یک مشکلاتی به وجود آمد که آن اتحاد را نداشتیم. مثلا بازی ایران مقابل آرژانتین ما یک تیم بودیم و همه برای هم بازی می‌کردند و می‌جنگیدند.

 

 

منبع: ایلنا 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه