کدخبر : 14317

محمد خادم پیشکسوت کشتی ایران ۲۹ آبان ماه با مشکل جسمانی مواجه شده بود که امروز (۴ آذر ماه) در ۸۵ سالگی به دلیل نارسایی قلبی درگذشت.

محمد خادم ۱۲ شهریورماه سال ۱۳۱۴ در مشهد متولد شد. وی سال ۱۹۶۲ در تولیدوی آمریکا مدال نقره قهرمانی جهان را به دست آورد همچنین برای المپیک ۱۹۶۰ رم در ترکیب تیم ملی قرار داشت که با دو برد و دو باخت به روباشویلی از شوروی و ساتو ژاپنی در رده هشتم قرار گرفت. خادم سابقه مربیگری تیم ملی کشتی آزاد ایران را دارد.

 

پسران محمد خادم را بشناسید:

امیر خادم؛ سیاسی ورزشی

امیر رضا خادم معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در دولت یازدهم، رئیس کمیسیون اصلی موضوع ماده ۵ قانون اجازه تأسیس باشگاه‌های ورزشی و ورزشگاه‌ها، نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش برای پیگیری فرایند خصوصی‌سازی و واگذاری شرکت‌های فرهنگی و ورزشی استقلال و پرسپولیس، کارشناس فدراسیون کشتی، کشتی‌گیر پیشین رشتۀ کشتی آزاد و سیاست‌مدار ایرانی است.

او توانسته‌است دو نشان برنز در المپیک بارسلونا ۱۹۹۲ و المپیک آتلانتا ۱۹۹۶ به دست آورد و چهار بار در المپیک در ۴ وزن متفاوت مسابقه داده‌است.

خادم نخستین ورزشکار حرفه‌ای است که وارد مجلس شورای اسلامی ایران شده‌ است. او در انتخابات مجلس در سال ۱۳۸۲، منتخب سوم تهران در مجلس هفتم شد.

وی در زمان قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی ۱۹۹۸ تهران مدیر تیم‌های ملی کشتی و در زمان قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی ۲۰۰۲ تهران رئیس فدراسیون کشتی بود.

رسول خادم؛ رئیس اسبق فدراسیون کشتی

کشتی‌گیر پیشین ایرانی و مربی کنونی کشتی آزاد است. او رئیس پیشین فدراسیون کشتی ایران و عضو دوره‌های دوم و سوم شورای شهر تهران بوده‌ است. خادم از پرافتخارترین کشتی‌گیران ایرانی به شمار می‌رود. وی افتخاراتی از جمله قهرمانی در المپیک ۱۹۹۶ و مدال برنز المپیک ۱۹۹۲، دو نشان طلای رقابت‌های جهانی، قهرمانی بازی‌های آسیایی و ۵ نشان طلا در مسابقات قهرمانی آسیا دارد.

خادم مدیریت تیم‌های ملی کشتی از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵، سرمربیگری تیم‌ ملی کشتی آزاد از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ و همچنین ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷، عضویت در هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) و عضویت در شورای شهر تهران (۱۳۸۲ تا ۱۳۹۲) را در کارنامهٔ کاری خود دارد. وی در دومین دوره شورای شهر تهران رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و در سومین دوره، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بوده‌ است.

پیشکسوت کشتی ایران ۲۹ آبان ماه با مشکل جسمانی مواجه شده بود که امروز (۴ آذر ماه) در ۸۵ سالگی به دلیل نارسایی قلبی درگذشت.

 

سایت رصدورزشی ا این ضایعه را به خانواده ایشان و جامعه ورزش کشتی تسلیت می‌گوید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی