کدخبر : 14128

لیونل مسی، ابرستاره آرژانتینی سال‌های سال به عنوان یکی از خوش‌اخلاق‌ترین و آرام‌ترین ستاره‌های این ورزش شناخته می‌شد اما او اخیرا به خصوص زمانی که پیراهن تیم ملی آرژانتین را بر تن می‌کند ستاره‌ای خشمگین و عصبانی است اما علت این تغییر چیست؟

لیونل مسی، ابرستاره آرژانتینی سال‌های سال به عنوان یکی از خوش‌اخلاق‌ترین و آرام‌ترین ستاره‌های این ورزش شناخته می‌شد اما او اخیرا به خصوص زمانی که پیراهن تیم ملی آرژانتین را بر تن می‌کند ستاره‌ای خشمگین و عصبانی است اما علت این تغییر چیست؟

علت این است که او حالا چه در باشگاهش و چه در تیم ملی کشورش بازوبند کاپیتانی را به بازو می‌بندد، آیا بار سنگین مسئولیت باعث ایجاد چنین تغییری شده است. یا این‌که مسی حس می‌کند دوران فوتبالی‌اش به سال‌های آخر رسیده و او فرصت زیادی برای بردن جام‌های بیشتر ندارد. عصبانیت جدید مسی روز جمعه در جریان دیدار آرژانتین-پاراگوئه به وضوح مشخص بود. زمانی که داور برزیلی مسابقه گل او در نیمه دوم را مردود اعلام کرد تا بازی با تساوی یک-یک به پایان برسد، او به سمت داور رفته و با خشم فریاد زد: «2 بار ما را نابود کردی!» گل مسی اگر توسط داور پذیرفته می‌شد می‌توانست یکی از بهترین گل‌هایی باشد که او در سال‌های اخیر برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده است. اما 12 پاس پیاپی و 60 متر دوندگی بی‌امان آرژانتینی‌ها توسط داور مردود شد تا مسی نتواند خشمش را کنترل کند. ما قبلا هم شاهد خشم لیونل مسی با پیراهن تیم ملی آرژانتین بوده‌ایم. او سال گذشته کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی را به فساد متهم کرد چراکه در دیدار رده‌بندی کوپا آمه‌ریکا مقابل شیلی از زمین اخراج شد و 3 ماه از حضور در تیم ملی محروم بود. البته مسی پیش از آن هم در مسابقه نیمه‌نهایی همان تورنمنت در مقابل برزیل گفته بود: «تحمل این همه شرایط مزخرف خسته‌کننده است. امروز حتی یک بار هم VAR را نگاه نکردند. امیدوارم کانمبول برای این قضیه فکری بکند چون این داورها دارند نتایج بازی‌ها را عوض می‌کنند.» مسی اخیرا در لالیگا هم با داورها درگیری‌های زیادی داشته است.

 

در جریان تساوی ناامیدکننده بارسا مقابل آلاوز در فصل جاری به نظر می‌رسید مسی از فرط عصبانیت توپ را به سمت داور مسابقه الخاندرو هرناندس شوت کرد. بعد از آن بازی کارشناس داوری مارکا درباره ماجرای مسی و داور مسابقه گفت: «حتی با این‌که توپ به داور برخورد نکرد ولی مسی باید اخراج می‌شد چون می‌خواست داور را بترساند و باید کارت قرمز مستقیم دریافت می‌کرد.» با این همه مسی تا اینجا با این‌که در 850 مسابقه به میدان رفته تنها 2 بار اخراج شده است. یکی در اولین بازی ملی خود برای آرژانتین و یکی سال گذشته با پیراهن تیم ملی کشورش. اما به نظر می‌رسد این آمار در آینده دستخوش تغییر شود.

 

به نظر می‌رسد مسی که می‌داند در حال پشت سر گذاشتن آخرین سال‌های فوتبالی خود است روزبه‌روز خشمگین‌تر می‌شود. مسی و نزدیکانش استدلال می‌کنند او با توجه به این‌که حالا چه در بارسلونا و چه در آرژانتین نقش رهبر اصلی و کاپیتان بلامنازع را بازی می‌کند برای این‌که مسئولیت تیم را روی شانه‌هایش احساس می‌کند نمی‌‌‌تواند نسبت به اتفاقات بازی بی‌تفاوت باشد. اما ناظرین بی‌طرف معتقدند مسی مایل است در سال‌های باقی مانده از دوران حرفه‌ای خود جام‌های بیشتری به‌دست آورده و کارنامه‌اش را غنی‌تر کند و این احساس عطش به کسب موفقیت‌های بیشتر مهمترین عامل خشم او به حساب می‌آید.

 

 

منبع: آخرین خبر

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی