کدخبر : 11430

کریستیانو رونالدو با به ثمر رساندن 30 گل دیگر بهترین گلزن تاریخ فوتبال خواهد شد.

عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال سالهاست در اختیار پله قرار دارد و اگرچه به روایتی او بالای 1200 بار موفق به گلزنی شد، اما 767 گل او به صورت رسمی ثبت شده و رونالدو تا به حال با زدن 737 گل، جدی ترین رقیب اسطوره فوتبال برزیل محسوب می شود. کریستیانو رونالدو اخیرا موفق شد روماریوی 734 گله را پشت سر گذاشته و عنوان دومین گلزن برتر تاریخ فوتبال را از آن خود کند. بعد از سپری کردن دوره ای کوتاه در اسپورتینگ لیسبون و به ثمر رساندن پنج گل، رونالدو راهی منچستریونایتد شد و در طی شش سال درخشان در این باشگاه 118 بار دروازه رقبا را گشود.

اما انتقال به رئال مادرید نقطه عطف کارنامه او بود و رونالدو توانست در برنابئو تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال شده و در مجموع 450 بار برای این تیم گلزنی کند. اینگونه ستاره پرتغالی تبدیل به بهترین گلزن تاریخ این باشگاه نیز شد.

حالا رونالدو دو سال است راهی یوونتوس شده و در این مدت 65 بار برای بیانکونری موفق به گلزنی شده است. رونالدو در فصل جاری 37 بار دروازه رقبا را باز کرد و رکورددار گلزنی در تاریخ یوونتوس در یک فصل شد. با تکرار همین کارنامه، کریستیانو یک سال دیگر عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال را از آن خود خواهد کرد. گرد مولر، اسطوره بزرگ آلمان با 720 و لیونل مسی با 717 گل رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند

 

 

منبع: ورزش سه

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه