بورس امروز نزولی شد؟ ( ۲۵ خرداد )

کدخبر : 9868

شاخص بازار سهام هفته جاری را با یک روند مثبت شروع کرد. این درحالیست که در هفته گذشته نیز با ثبت بازدهی بیش از ۱۲ درصد، بیشترین بازدهی بین بازارها را داشت. آیا امروز نیز این روند مثبت بازار سهام تکرار خواهد شد؟

طی معاملات روز گذشته (شنبه) شاخص کل بورس تهران با رشد ۳۶ هزار و ۱۲۸ واحدی به کانال یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۸۰۷ واحدی نزدیک شد.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه، درباره بازار سهام امروز (یکشنبه)، گفت: امروز احتمالا شاهد روز پرعرضه‌ای خواهیم بود چرا که اکثرا یکشنبه‌ها پرعرضه بوده و فشار فروش بیشتر می‌شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه، ادامه داد: با نگاهی بر شاخص گروه‌ها می‌توان دریافت که شاخص گروه خودرویی با قدرت توانسته از ۲۰۰ هزار واحد عبور کرده و به محدوده ۲۴۰ هزار واحد برسد. «خودرو» و «خساپا» دو لیدر اصلی گروه خودرویی صف‌های خرید سنگینی دارند و با همین قدرت نیز می‌توانند به این مسیر ادامه دهند.

وی با اشاره به بحث پیش‌فروش خودرو که طی روزهای اخیر بسیار داغ شده است، عنوان کرد: اگرچه تا حدودی رشد قیمت بازار خودرو کنترل شده اما همچنان عطش خریداران سیراب نشده است؛ چرا که فروش‌های این دو خودروساز (سایپا و ایران‌خودرو) و تولیدشان نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.خبرهای مثبتی برای این دو خودروساز منتشر شده که از جمله آنها می‌توان به ورود سپاه به حوزه خودروسازی اشاره کرد. این خبر می‌تواند روی تولید و هم بر قیمت سهام این دو خودروسازی تاثیر مثبت داشته باشد.

 

منبع: گسترش 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی