کدخبر : 9708

توفیقی نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه افزایش حداقل دستمزد منطقی تر شد گفت: مطابق مصوبه شب گذشته پایه حقوق از یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان به یک میلیون ۹۱۱ هزار تومان افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی: فرامرز توفیقی، رئیس کمیته مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار درباره مصوبات شب گذشته شورای عالی کار گفت: با توجه به اینکه نرخ پایه سنوات 75 هزار تومان کسر شد, یعنی پایه سنوات از 175 هزارتومان به 100 هزارتومان رسید. به همین دلیل به سایر سطوح مزدی روزانه 2600 تومان افزوده شد.

 

افزایش حقوق کارگران

توفیقی با بیان اینکه حدود 5درصد به پایه حقوق کارگران در سال 99 افزوده شد گفت: میزان حداقل حقوق در سال 99 حدود 26 درصد افزایش یافت. طبق قولی که شب گذشته از سوی وزیر داده است, تاریخ اجرای مصوبه حق مسکن حداکثر از ابتدای تیر ماه خواهد بود.

توفیقی با بیان اینکه نرخ پایه سنوات در اکثر کارگاه ها به خاطر سابقه شناور کارگران, قابلیت اجرایی ندارد گفت: به همین دلیل شب گذشته تلاش شد تا پایه سنوات منطقی تر شود. از سوی دیگر افزایش حداقل دستمزد به 26درصد رسید. هر سال در کشور 2نرخ تورم اعلام می شود. تورمی که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود, تورم اقلام مصرفی است, اما تورم کل جامعه حدود 34.8 درصد بود که با این حساب, حداقل دستمزد کمتر از این میزان است و باز هم نتوانستیم ماده 41 را عملیاتی کنیم. این اعداد به هیچ عنوان تامین کننده سبد معیشت نیست اما همین که مجدد بازنگری شد با کمک ایستادگی کارگران و نمایندگانشان بود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: مبلغ بن حدود 210 هزار تومان افزوده شد و حق مسکنی که 200 هزار تومان افزوده شد, می توان گفت حدود 42.5 درصد به دستمزد افزوده شد.

پایه حقوق از یک میلیون و 835 هزار تومان به یک میلیون 911 هزار تومان افزایش می یابد. حق اولاد از 183 هزار و 500 تومان به 191 هزار تومان افزایش پیدا می کند. حقوق یک کارگر مجرد بدون سابقه دو میلیون و 611 هزار تومان خواهد بود.حقوق یک کارگر با یک فرزند بالاتر از دو میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود. سایر سطوح علاوه بر حق مسکن روزی 2600 تومان نیز اضافه شد.

قول وزیر کار به افزایش حقوق مستمری بازنشستگان

توفیقی گفت: در حاشیه جلسه شورای عالی کار صحبت هایی درباره مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی شده است. از آنجایی که نماینده بازنشستگان در جلسه شورای عالی کار نیست معمولاً مستمری بازنشستگان در جلسه هیأت امنای تأمین اجتماعی تعیین می شود. اما شب گذشته وزیرکار وعده داد که علاوه بر مصوبات شب گذشته افزایش بر سایر مولفه های مستمری بازنشستگان به گونه ای باشد که رقم افزایش حقوق آنها قابل قبول باشد.

 

منبع: رکنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ایران
  0

  فقط حرف دروغگوها

 • ناشناس
  0

  یعنی بازنشتگان تامین اجتماعی از حق مسکن بن

  سنوات وغیره که به کارگران تعلق میگیرد به باز نشتگان هم همان میزان است
 • ناشناس
  0

  با یک میلیون نه صد تومان شما می تونید زندگی کنید حداقل گرانی بازار کنترل کنید خدا رو در همه موارد در نظر داشته باشید چرا تامین اجتماعی برایتان اهمیت ندارد

 • محسن
  0

  همش وعده الکی .پس نماینده تامین اجتماعی کجاست

 • ناشناس
  0

  چه نظری ؟

 • ناشناس
  0

  آیا خرداد پرداخت میشود

 • م
  0

  بزک نمیر بهار میاد ،،،کمبزه با خیار میاد

 • ناشناس
  0

  اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

 • علیرضامحمودی
  0

  انشااله زودتر دنیابه آخربرسه آدمالیاقت زندگی کردن سالم راندارند.

 • مریم
  0

  پس مستمری بگیران تامین احتماعی چطور اونا اضافه نمیشه؟

 • ناشناس
  0

  واگذارتون می کنیم بخدا حق ما رو نمیتونید بخورید

 • چ
  0

  چ موقع میگین باالاخره دریافتی مستعمریبگیران هم مشخص وهم میزان دریافتی قطعی شد؟ چمممممممممموقققققققععععع

آنچه دیگران می خوانند:
  ‍‍‍
  روی خط رسانه
  تبلیغات متنی