کدخبر : 9323

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۷۷ درصد رشد به ۱۷۴۳ دلار و ۶۷ سنت رسید.

قیمت طلا | در حالی که تشدید مجدد تنش در روابط آمریکا و چین نگرانی مضاعفی را به اقتصاد جهانی متاثر از شیوع ویروس کرونا تحمیل کرده قیمت طلا روز جمعه شاهد جهش حدودا یک درصدی بود و به بالاترین رقم از سال 2012 تاکنون رسید.بر اساس این گزارش، قیمت طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.77 درصد رشد به 1743 دلار و 67 سنت رسید. در اواسط معاملات دیروز قیمت فلز زرد به رقم 1751 دلار و 25 سنت رسید که از نوامبر 2012 تاکنون بی سابقه بود. قیمت فلز زرد در این هفته شاهد رشد بیش از 2 درصدی بود. قیمت طلا برای تحویل در ماه ژوئن نیز در پایان معاملات آتی روز گذشته با 0.88 درصد افزایش به 1756 دلار و 30 سنت رسید.

 


فوری// جهت ثبت نام وام 100 میلیونی اینجا کلیک کنید


 

 

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی: تای وونگ تحلیلگر بازار فلزات پایه و گرانبها در موسسه بی ام او در این باره گفت:‌«در حالی که خریدهای فیزیکی افت کرده و بانک های مرکزی سرعت خرید طلای خود را کاهش داده اند، دلیل چندانی برای فروش طلا در این موقعیت که روابط بین دو ابرقدرت اقتصادی رو به تیرگی گذاشته وجود ندارد.»

 

آمارهای جدید نشان می دهد که میزان خرده فروشی در آمریکا برای دومین ماه متوالی در ماه آوریل شاهد افت بی سابقه ای بوده است.

 

در همین حال جنگ لفظی میان آمریکا و چین بر سر شیوع ویروس کرونا بالا گرفته و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده که ممکن است روابط با پکن را قطع کند.

 

فیل استریبل تحلیلگر بازار طلا در موسسه بلو لاین فیوچرز گفت:‌َ «مردم تردید دارند که ریسک کنند زیرا بازارهای بورس وضعیت بسیار نامعلومی دارند... اما بازار طلا به سرمایه گذاران حس امنیت می دهد زیرا ما در وضعیت عدم قطعیت و ابهام به سر می بریم.»

 


+18کلیپ تجاوز سرایدار به بچه مدرسه ای 


 

مرور بازار در روز گذشته ( 99/02/27)

در حالی که سرمایه گذاران به دلیل نگرانی ها در مورد طولانی شدن دوره افت رشد اقتصادی و افزایش مجدد تنش ها میان آمریکا و چین به بازارهای امن هجوم برده اند قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.13 درصد افزایش به 1732 دلار و 49 سنت رسید. دیروز نیز قیمت طلا شاهد رشد حدودا یک درصدی بود. قیمت طلا برای تحویل در ماه ژوئن نیز امروز با 0.09 درصد رشد به 1742 دلار و 50 سنت رسید.

 

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «به نظر می رسد که برخی سرمایه گذاران انتظار کاهش شاخص ها در بازارهای بورس را دارند. تنش ها میان آمریکا و چین همچنان در حال افزایش است و آمارهای بسیار ناامیدکننده ای از اقتصاد آمریکا به گوش میرسد که همه اینها به نوعی تقویت کننده بازار طلاست.»

 

وی افزود: «در طی چند هفته گذشته قیمت طلا در مسیر رشد بوده اما اکنون به نظر می رسد که عوامل کلان اقتصادی عامل رشد قیمت فلز زرد در آینده نزدیک است.»

 

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا این هفته در مورد یک دوره طولانی رشد ضعیف اقتصادی هشدار و وعده داد که به حد نیاز از توان بانک مرکزی آمریکا استفاده خواهد کرد. وی همچنین خواهان اتخاذ بسته های محرک اقتصادی بیشتر برای مقابله با تبعات بحران شیوع ویروس کرونا شد.

 

آمارهای جدید نشان می دهد که در هفته منتهی به 9 می 2.981 میلیون آمریکایی دیگر برای دریافت مقرری بیکاری درخواست داده اند و تعداد متقاضیان دریافت مقرری بیکاری از مرز 36 میلیون نفر عبور کرده است. در همین حال دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چین را به دلیل عملکردش در مقابله با ویروس کرونا به قطع روابط تهدید کرده است.

 

 

منبع: تسنیم 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه