کدخبر : 8226

حسین میرزایی, سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در تشریح آخرین ارزیابی های انجام شده برای افزایش تعداد گیرندگان یارانه معیشتی در سال ۹۹ اظهار کرد: تا قبل از خرداد امسال مجدد سامانه ثبت نام یارانه معیشتی را برای متقاضیان فعال می کنیم.

رصد ورزشی نوشت: حسین میرزایی, سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در تشریح آخرین ارزیابی های انجام شده برای افزایش  تعداد گیرندگان یارانه معیشتی در سال ۹۹ اظهار کرد: تا قبل از خرداد امسال مجدد سامانه ثبت نام یارانه معیشتی را برای متقاضیان فعال می کنیم.

 

 

وی افزود: در برخی موارد دیده می شود سرایداری را به ما معرفی می کنند که یارانه نگرفته است در حالی که با بررسی های ما نشان می دهد فرد ۴۵۰ میلیون واریزی داشته است  و در خانواده وی ۵ سفر خارجه انجام شده است.

 

 

میرزایی گفت: ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار یارانه معیشتی می گیرند و این تعداد ۶۰ میلیون نفر است. 

 

سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در ادامه بیان کرد: طرح حمایتی معیشتی ساز و کارهای ساده اما قانونمندی را برای بسیاری از مشاغل تعیین میکند. برای مثال افرادی با پوشش ویزیتور برای شرکت ها با حساب شخص کار می کنند که این امر خلاف قانون است. همین تراکنش ها برای بسیاری از هم وطنان مشکل قطع یارانه ایجادکرده است.

وی افزود: ما برای طرح حمایتی معیشتی افرادی را شناسایی کردیم که متاسفانه تمکن مالی نداشتند اما به دلیل شغلشان تراکنش های مالی زیادی در حسابهایشان انجام شده بود.

 

این مقام مسئول بیان کرد: این نوع مشاغل باید با کارتخوان های خود کار کرده و پول به حساب شرکت واریز شود چه بسا عده ای از همین طریق به فرار مالیاتی می پزدازند و ما هم این عمل را خلاف قانون می دانیم.

 

میرزایی تاکید کرد:  توان تحلیل میزان خسارات وارد شده درزمان کرونا به کسب کارها را داریم و آن را به سازمان برنامه و بودجه ارائه می دهیم. 

 

 

این مقام مسئول بیان کرد: برخی از فروشگاه ها و سوپرمارکت ها  کارتخوانشان توسط دیگران و سوپر مارکت استفاده می شود دارای ورودی مالی بالاست در نتیجه باید هزینه و خروجی هم داشته باشد در نتیجه دخل و خرج وی محسوب می شود و یارانه های این افراد حذف می شود که نوعی تخلف است و در نتیحه افراد باید رفتار مالی خود را اصلاح کنند.

 

میرزایی بیان کرد:‌ لیست افراد اضافه شده به یارانه بگیران معیشتی تا پایان سال گذشته معوقات خود را دریافت کردند و مابقی هم یارانه های خو.د و معوقات را  از بودجه ۹۹ دریافت می کنند.

 

این مقام مسئول بیان کرد: فروش سهمیه معلولان منجر به این نمی شود که فردی یارانه هایشان قطع شود. کمیته امدادی ها و بهزییستی ها قطع نمی شود.

 

میرزایی تاکید کرد: امکان ندارد خانم دکتر یا آقای مهندسی که بالاترین درآمدهای دارایی داشته باشند یارانه بگیرند. مگر در شرایط خاص که فرد چیزی به نام خود نداشته باشد که ما هم بر مبنای اطلاعات خانوار بررسی کردیم و معتقدیم اصلا امکان ندارد.

 

وی افزود: در برخی واریزی های بانکی اختلاف زمانی موجود است که منجر می شود مردم تا حدودی ناراضی باشند. دلیل سیستم بانکی است و ما دخیل نیستیم. 

 

میرزایی ازپرداخت یارانه کرونا به نیم دهک جامعه خبر داد و گفت: به عنوان کارشناس در این شرایط سخت اقتصادی موافق پرداخت این میزان رقم به این تعداد نبودم.

 

وی افزود: فردی که برای اجاره چک بانکی داشته باشد مورد ارزیابی ما قرار نمی گیرد و این موضوع زمانی مورد ارزیابی قرار می گیرد که تراکنش کارتی داشته باشد.

 

 

سخنگوی طرح حمایتی معیشتی بیان کرد:‌ یارانه معیشتی به مجردها پرداخت نمی شود بلکه برای خانوار تک تعریفی داریم. خانم های مطلقه و آقایان بالای ۳۵ سال مشمول خانوارهای تک نفره هستند.

 

این مقام مسئول بیان کرد:‌ افرادی که یارانه نقدی نمیگیرند اما معیشتی می خواهند در خرداد ماه اقدام کنند. یارانه معیشتی و نقدی ادغام نمی شوند و ما نیز با مخالفت بسیار از انجام آن جلوگیری کردیم.

 

وی بیان کرد: افراد خاصی بودند که اعتراض می کردند برخی با ۳۲ خودروی لوکس و برخی با دارایی های میلیاردی اعتراض می کردند که با بررسی ما از لیست حذف می شدند. برخی به علت نگرانی ها سوال و اعتراض می کنند.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  • ناشناس
   3

   ت

  • شاهرخ
   0

   خداشاهده من هیچ درامدی ندارم امید وارم اگه حق یارانه مرا ندهید به کرنا مبتلا شوید بابا مگه انصاف ندارید حساب مرا چک کنید من جامانده ۹۳ هستم

  • عبدالرضا یارعلی
   0

   سلام آقای میرزای ببخشید من یک کارگر ساده بودم که اخراج هم شدم اما ماندم که چرا یارانه من را بهم نمیدن اما کسانی هستن که خارج از ایران هستن اونها یارانه می گیرن اما ما که کارگر هستیم نباید بگیرم خواهش می کنم بگید چرا ممنونم

  • عابدین بابازاد شاره
   0

   سلام من یک خانواده دونفره گشاوزی میکنم جرج مخارج زندگی خود را باگرفداری بیش مبریم باتشکوره

  • ناشناس
   0

   کجا باید برا یارانه کرونا اقدام کنیم بخدا ما هیچ منبع درامدی نداریم کارگری میکنه شوهرم یه روز هست یه روز نیست

  • ناشناس
   0

   سلام من یه کارگرساده هستم ولی یارانه معیشتی به من نمیدن مستاجرم ماهی یک میلیون اجاره خونه میدم شمارابه خدادرست حسابها راچک کنید من حسابم طوری که شمامیگیدنیست

  • محمودی زاده
   0

   سلام من کارگرساختمان هستم ولی به من یارانه معیشتی نمیدن مستاجرم ماهی یک میلیون اجاره میدم پدرومادرپیری دارم که خرج آنها راهم میدم شمارابه خداکمکم کنید

  • زهرل
   0

   سلام چرا فرق می گذارید این بی انصافی هست بیا تحقیق کنید ما نه خونه نه ماشین داریم خواهش میکنم رسیدگی کنید به ما تعلق بگیرد یارانه معیشتی

  • طاهره قاسمی
   0

   اینجانب زن سر پرست خانوار هستم و موفق به ثبت نام یارانه بنزین و معیشتی نشدم ماشین هم ندارم و دو ماه بیکار هستم ونیاز مالی دارم نمیدونم باید چیکار کنم

  • محمد جواد پیری
   0

   سلام من مستاجرم با ماشین کار میکنم بیمه نیستم چرا به من معشیتی تعلق نمیگیرد

  • داودمحبوبی چهارطاق
   0

   سلام به من طرح معیشتی نمیدن اعتراض زدم فتن درامدت بالاست به خدااین دستگاه پوز دارم براحقوق بچه های یه شرکت دیگه است برامن نیست خداازتون نگدره

  • 0

   من قیامت به یقه اونایی میچسبم که حق منوخوردن

  • داورمحبوبی چهارطاق
   0

   چرابه من طرح معیشتی نمیدین خداازتون نگزره هرقدکه من تومشکل میفتم عوصش زن وبچتون یه بیماری بگیرن تااخرعمربفهمین من چه زجری میکشم

  • نعمتی
   0

   سلام من دوتا دختر دارم بیکارم یارانه کرونا به من ندادن خواهش میکنم بررسی دقیق تری بکنید-باید به کجا مراجعه کنم لطفا کمکم کنید

  • محمدطویلی طرقی
   0

   سلام چجوری شناسایی کردن من نیستم بابامن نه کارنه هیچی درامدی ندارم تازه معلول هم شدم توکل عمراین یارانه من فقط 4ماه گرفتم خداروخوش میادهیچی به من تعلق نگرفت

  • جواد رضاپور
   0

   سلام ... من یارانه هم نمیگرفتم .... راننده مسافرکش هستم و متاهل که خونه ندارم ..... لطفا رسیدگی کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه