کدخبر : 8039

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسته رایگان ۲۰ گیگی برای معلمان از پنجم فروردین فعال می‌شود که تا خرداد ماه این بسته قابل استفاده است.

رصد ورزشی نوشت:  محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به تحقق بیشتر شعار درخانه بمانیم و تسهیلات بیشتر به مردم گفت: این بیماری پدیده فراگیر در حدود ۱۶۰ کشور جهان است و در اکثر کشور‌ها شبکه‌های ارتباطی دچار کندی شده است.

 


روناک یونسی در خارج کشف حجاب کرد + تصاویر جنجالی


 

 

وی افزود: ما در این خصوص تلاش‌های گسترده‌ای کردیم و با تلاش به بخش خصوصی و اپراتور‌ها از دو هفته پیش مصرف پهنای باند به حدود چهار هزار گیگابیت در ثانیه رسید که این میزان در سال ۹۲ حدود ۷۳ گیگبایت بود و ما اکنون به چهارهزار گیگابیت رسیده ایم و قبل از شیوع بیماری کرونا این رقم دو هزار و ۶۰۰ گیگابیت بود که جهش قابل توجهی به حساب می‌آید.

آذری جهرمی تصریح کرد: در همین مدت ظرفیت سرویس‌های داخلی به حدود دو هزار و ۵۰۰ گیگابیت در ثانیه رسیده است یعنی مجموعه شبکه ما شش و نیم ترابیت در ثانیه را مدیریت می‌کند.

 

عاطفه میرسیدی مجری صدا و سیما کرونا گرفت + عکس

 

وی همچنین درباره خدمات در نظر گرفته شده برای معلمان که در این بازه تعطیلات به شیوه آموزش الکترونیک فعالیت داشتند، گفت: در این روز‌ها اپراتور‌های تلفن همراه گسترش شبکه‌های شان را با جدیت به پیش می‌برند و ما ۵ فروردین بسته هدیه رایگان ۲۰ گیگی را برای معلمان فعال می‌کنیم که تا خرداد ماه قابل استفاده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: برای دانشگاه‌ها نیز خدمات آموزشی از راه دور را رایگان کردیم و ۹۰ سایت را هم که در حوزه خرید مردم فعالیت می‌کنند با معرفی وزارت صنعت رایگان کردیم.

 

منبع: فارس

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  • ملک پروین
   0

   ای این ۲۰ میگه شامل بازنشتگان فرهنگی نیز میشود

   • صدیقه روشنایی
    0

    اینترنت رایگان معلمان را درخواست دارم

  • سلام ۲۰ گیگ اهدایی شامل معلمان بازنشته هم خواهد شد یاخیر لطفا اعلان بفر مائید ؟؟
   1

   سلام این مورد (۲۰ گیگ اینتنت اهدائی) شامل معلمان باز نشسته هم خواهد شد ؟ لطفا اعلان بفرمائید .با تشکر.

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه