کدخبر : 7940

معاون گمرک اعلام کرد با توجه به نبود زیرساخت و زمان بر بودن مجوزهای فیزیکی امکان تحت کلید بودن نهاده های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام تشریفات گمرکی کالاهای اساسی را با اختلال مواجه می کند.

رصد ورزشی نوشت: مهرداد جمال ارونقی در نامه ای به قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در رابطه با قرار دادن نهاده های دامی تحت کلید شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرد:

عطف به نامه شماره ۶۰/۳۳۴۸۹۶ مورخ ۹۸/۱۲/۲۱ با موضوع : قراردادن نهاده های دامی تحت کلید شرکت پشتیبانی امور دام کشور، مبنی براینکه تا اطلاع ثانوی کلیه واردات نهاده های دامی بخصوص ذرت دامی و جو که توسط بخش خصوصی و نجار و بازارگانان وارد کشور می گردد نحت کلید دولت (شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور) قرار گیرد به نحوی که توزیع و فروش به مصرف کننده نهایی مورد رصد و پایش قرار گرفته و گزارش رسمی ارائه نمایند.

باستحضار می رساند: با توجه به شرایط فعلی و روزهای پایانی سال و تمهیدات فراهم شده جهت ترخیص کالاهای اساسی در حداقل زمان ممکن که تسهیل و تسریع در انجام تشریفات اقلام اساسی همواره مورد تأکید آن مقام محترم نیز بوده است، با عنایت به اینکه هنوز زیرساخت سیستمی برای صدور مجوز از سوی شرکت یاد شده وجود نداشته و نیز شرکت یاد شده نیز نمی تواند به عنوان یک دستگاه صادر کننده مجوز قانونی نسبت به صدور مجوز قانونی برای ترخیص اقدام نماید و از سوی دیگر اخذ و ارائه مجوز فیزیکی از شرکت مزبور نیز زمان بر بوده و تشریفات گمرکی کالاهای اساسی را با اختلال جدی مواجه خواهد نمود که این اختلال در ترخیص کالاهای مزبور ظرف روزهای گذشته نیز مشهود بوده که مراتب به آگاهی مدیران محترم شرکت پشتیبانی امور دام کشور نیز رسیده و تأکید آن شرکت نیز بر ترخیص فوری اقلام اساسی و جلوگیری از هر گونه ایستایی بوده است لذا در صورت صلاحدید و موافقت با پیشنهاد این سازمان مقرر فرمایید تا به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ گردد نسبت به ترخیص کالاهای مورد نظر اقدام و در اسرع وقت مشخصات کالاهای ترخیص شده شامل : نوع کالا ، نام صاحب کالا، شماره کوتاژ ، وزن خالص و ... را به شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور اعلام نمایند. بدیهی است خروج کالاهای مزبور از گمرک منوط به اخذ کلیه مجوزهای قانونی لازم از جمله مجوز جهاد کشاورزی خواهد بود. قبلا از عنایت جنابعالی کمال امتنان را دارد.

 

منبع: فارس

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه