کدخبر : 7852

نوبخت درباره تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی پس از ۱۵ فروردین توضیحاتی را ارائه کرد.

رصد ورزشی نوشت: محمدباقر نوبخت،  معاون رئیس جمهور  و رئیس  سازمان برنامه و بودجه  در رشت ، تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها را تلاشی برای کنترل  ویروس  کرونا و تصمیمی در سطح ملی دانست و گفت: در صورت لزوم  تعطیلی مدارس  و مراکز  آموزش عالی  پس از ۱۵ فروردین هم تمدید می‌شود و می‌توان با تغییر در زمان بندی‌ها، تعطیلی تابستانی مدارس را به تعویق انداخت.

 


فوری// جهت دریافت فوری بسته حمایتی اینجا کلیک کنید


 

 

 

او ، از اختصاص بسته‌ حمایتی به اقشار کم برخوردار خبر داد و افزود: ۲ بسته حمایتی  دولت  به ۷ میلیون نفر از اقشار کم  درآمد  تعلق می‌گیرد.

 

معاون  رئیس جمهور  و رئیس سازمان  برنامه و بودجه  گفت: به ۳ میلیون نفر از افراد  جامعه  که هیچگونه درآمد ثابتی ندارند، ماهانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان، با در نظر گرفتن تعداد نفرات خانوار، کمک می‌شود.

 

نوبخت افزود: برای ۴ میلیون نفر از افراد دیگر جامعه نیز بنا بر استاندارد‌های تعیین شده، تسهیلات ۱ تا ۲ میلیون تومانی  قرض الحسنه  با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۳۰ ماهه بدون ضامن، ارائه خواهد شد.

 

او ، درباره مبارزه و کنترل ویروس کرونا در کشور ، گفت: موضوعات مربوط به کنترل ویروس کرونا با دو رویکرد تامین نیازمندی‌های  بهداشتی و درمانی  و نیز سیاست‌های ویژه اقتصادی در سطح ملی تعریف شده است.

 

رئیس سازمان برنامه و  بودجه  افزود: از سوی دولت بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی بودجه‌ای در مقابله با این بیماری پرداخت شده است.

 

معاون رئیس جمهور ، با اشاره به ارتباط با استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های دیگر ، گفت: زیرساخت‌های درمانی گیلان نیازمند توجه بیشتر است که دراین زمینه علاوه بر تنخواه ۲۸ میلیارد تومانی، برای راه اندازی سریع ۲  بیمارستان  تالش و لنگرود نیز ۲۲ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

 

نوبخت، با اشاره به اینکه در روز‌های نخست برخی بخش‌های درمانی لوازم و تجهیزات مراقبت شخصی به اندازه کافی وجود نداشت، افزود: با وجود این کمبود‌ها کادر درمانی و بهداشتی گیلان با تلاشی ایثارگرانه رسالت خود را به انجام رساندند که فداکاری و روحیه جهادی آنان به مثابه تلاش رزمندگان در  دفاع مقدس  است که جای قدردانی دارد.

 

او ، لیست ارائه شده از اقلام مورد نیاز گیلان را به لحاظ ارزش اقتصادی ۱۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مبلغ مورد نظر در اسرع وقت برای تامین ملزومات واریز شد.

 

معاون رئیس جمهور، با یادآوری تاخیری که در پرداخت کارانه کادر درمانی گیلان وجود داشت، تصریح کرد: باید پرداخت کارانه با اولویت صورت گیرد که برای انجام این امر ۴۰ میلیارد تومان دیگر از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده می‌شود.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • فاطمه براری
  0

  ما ازکجا بدانیم فروشگاه آلاین محصولات فاسد نفرستند خدا میدانند چقدر کلاه برداری میشود

 • محمد
  0

  خوب آخه کی تابستان مدرسه می‌رود جنوبی ها چکار کنند از گرما

 • ناشناس
  0

  سلام ببخشید اگه بعد از 15 فروردین تعطیلی مدارس تمدید شود امتحانات نهایی به تعویق می افتد؟ با تشکر

 • امید
  0

  با سلام خب وقتی واکسن کرونا اومده چرا به محصلین کشور از قبل دنشجو و مدازسه ها نمیدهید تا برای ادامه تحصیل خود بروند تابستان بچه های ما درس نمیخوانند

آنچه دیگران می خوانند:
  ‍‍‍
  روی خط رسانه