کدخبر : 7835

​دولت از روزهای گذشته با جلسات پی در پی در صدد حمایت از کسب و کارهای بدون درآمدهای ثابت بر آمده است. کسب و کارهای که بر اثر شیوع ویروس کرونا و عدم خرید عمومی جامعه با کسادی خاصی همراه شده اند.

رصد ورزشی نوشت: دولت از روزهای گذشته با جلسات پی در پی در صدد حمایت از کسب و کارهای بدون درآمدهای ثابت بر آمده است. کسب و کارهای که بر اثر شیوع  ویروس  کرونا و عدم خرید عمومی  جامعه  با کسادی خاصی همراه شده اند.

 


فوری// جهت دریافت فوری بسته حمایتی اینجا کلیک کنید


 

 

حمایت هایی از جمله تعویق اقساط بانکی، تعویق قبوض  برق  و آب، بخشش اجاره بها توسط سازمان بنیاد مستضعفان و همچنین انواع حمایت های لازم که از طرف  سازمان برنامه و بودجه  کشور انجام شده است.
 
 
 
روز گذشته  رئیس جمهور  طی دستوری به  دستگاه های دولتی  از حمایت نقدی برخی کسب و کارها خبر می دهد؛ رئیس جمهور پس از دریافت گزارش کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا از اقشار کم‌درآمد و صاحبان کسب‌وکارهایی که بر اثر شیوع این بیماری دچار آسیب و لطمه شده‌اند، دستور داد سه بسته حمایتی در اختیار "اقشار کم‌برخورداری که کسب‌وکار آنان در آستانه سال نو، لطمه و خسارت جدی دیده‌اند"، قرار گیرد.
 
 
 
 

هدف  دولت حمایت از سه میلیون خانوار ایرانی 

برآورد می‌شود سه میلیون خانوار ایرانی مشمول دریافت این بسته‌های حمایتی شوند. براساس دستور حجت الاسلام  حسن روحانی  به سازمان  برنامه و بودجه  و وزارت تعاون،  کار و رفاه  اجتماعی، نخستین بسته حمایتی تا پیش از پایان اسفندماه در اختیار افراد مشمول قرار می‌گیرد که با کمک بانک اطلاعات ایرانیان شناسایی و یا ثبت‌نام شده‌اند. دو بسته حمایتی دیگر نیز در ابتدای سال آتی، در اختیار مشمولان این طرح قرار خواهد گرفت.

سازمان برنامه و  بودجه  نیز با دستور رئیس جمهور، موظف به تأمین اعتبار این بسته حمایتی شده است.

همچنین قرار است جلسه آتی کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا روز یکشنبه به‌ریاست دکتر روحانی و با حضور وزرای اقتصادی ذی‌ربط و رؤسای اتاق‌های بازرگانی و اصناف تشکیل شود.

 
 

بسته حمایتی نقدی و اعتباری هفته آینده پرداخت می شود

بر همین اساس یک منبع آگاه در سازمان برنامه و بودجه کشور از نهایی شدن بسته حمایتی نقدی و اعتباری دولت خبر داد و گفت: رقم و تعداد پرداختی های این بسته حمایتی هنوز قطعی نشده اما پرداخت در هفته آینده انجام خواهد شد.

 


تست کرونای ترامپ مثبت اعلام شد ؟ + جزییات


 

 

پرداخت ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به تعدادی از خانوار‌های اقشار آسیب پذیر

روز گذشته رضا عوض پور رئیس امور  سلامت  و  رفاه اجتماعی  سازمان برنامه و بودجه در تشریح رقم پرداختی به کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا می گوید: دولت دو بسته حمایتی برای شاغلان فاقد  درآمد  ثابت در دستور کار دارد یکی بحث خرید اعتباری به گونه‌ای که کارگران ساختمانی و کارگران فصلی و روزمزد و دستفروشان و رانندگان  تاکسی  و کارگران رستوران‌ها می‌توانند یک تا دو میلیون تومان خرید اعتباری انجام دهند.

او افزود: در برآورد اولیه ما حدود سه میلیون خانوار مشمول این طرح شناسایی شده اند و این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد است و پس از ثبت نام متقاضیان و استحقاق سنجی افراد، به نوبت پرداخت خواهد شد، در مرحله دوم حدود یک و نیم میلیون خانواری که حتی دارای درآمد متغیر هم نداشتند توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی شده اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.

او گفت: مبالغ دریافتی این افراد برای خانوار یک نفره ۲۰۰ هزار تومان، خانوار دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، خانوار سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

در نهایت گفتنی است که دولت با حمایت های مختلف از کسب و کارها قصد دارد تا میزان آسیب اقتصادی این ویروس منحوس را هر بیشتر کاهش دهد حال باید دید زمان واریز این بسته حمایتی به افرادی که هنوز معیار شناسایی آن ها مشخص نیست. چه زمانی خواهد بود.

 

 

پرداخت وام  قرض الحسنه ۲ میلیون تومانی به ۴ میلیون نفر

نوبخت گفت: به ۴ میلیون نفر که شرایط ویژه دارند بدون نیاز به ضامن ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می‌شود.

 

، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: حدود ۷ میلیون نفری را شناسایی کردیم که قرار است تحت حمایت ۲ بسته معیشتی ویژه قرار دهیم.

 

او افزود: ۳ میلیون نفر کسانی هستند که از درآمد ثابت ندارند و مشمول دریافت ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در ماه خواهند شد.

 

نوبخت گفت: ۴ میلیون نفر دیگر کسانی هستند که شرایطشان به نوعی است که به آن ها ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می شود.

 

او ادامه داد: این وام ۱۲ درصد سود دارد که ۸ درصد آن را برنامه و بودجه پرداخت می کند. دریافت وام نیاز به ضامن ندارد و با کارت  یارانه  قابل پرداخت است. روزهای پایانی اسفند ماه زمان پرداخت بسته حمایتی از افراد آسیب دیده از کرونا است.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: این رقم ۳۰ ماهه بازگردانده می شود که ۳ ماه  تنفس  دارد و اقساط آن ماهی ۸۰ هزار تومان است.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان تاکید کرد:  ۲۵۰ میلیارد تومان مبلع مورد نیاز  استان گیلان  است که واریز خواهد شد.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 
  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  • محمود
   1

   این پول احتمالا به نفع پولدارها میباشد

  • میلاد
   1

   سلام ببخشیدبسته حمایتی دولت کرونا بایدکدام بانگ ثبت نام کنیم

  • ناشناس
   1

   لطفا به ما بگین که منظورتون از شماره یارانه چیست ؟ یا شماره سرپرست خانوار نمیدونم چه کارتیه ؟ په شماره ایه

  • افشار جهانی
   1

   درخواست وام وکمک معشیت

  • علی
   2

   مردم خیلی داغونن

  • ناشناس
   1

   امیر حسن زارعی

  • علی
   1

   سلام ازشمال هستم من ی ماشین دارم باماشین کارمیکنم ن شغلی دارم ن چیزی میدونید ک بخاطر ویروس در رشت نمیشه بیرون رفت الان خیلی وقت هم خانه نشین شدیم خواهشن ی فکری به حال ما کنید ممنون

  • حسن
   0

   شکرخدا؟؟!؟!

  • بنده الله
   0

   التماس میکنم کمکم کنیدخواهش میکنم گدایی میکنم ازتون پول برای شکم یاخوراکی برای خانواده مریضم نمیکنم سخت برای مردایناروبگه ولی بخاطرخانواده حتی حاظرم دستشوی بشورم دزدی کنم پول حرم ببرم برای زنم بچم که مریضن چیکارکنم خداخداهرچندبنده خوبی نبودیم رحم کن کمک کنید603799********حسن

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه