کدخبر : 7796

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هر گونه تغییر در زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ بستگی به تغییر تقویم آموزشی مدارس دارد.

رصد ورزشی نوشت : ابراهیم خدایی روز شنبهاظهار داشت: در صورتی که  تقویم  آموزشی مدارس در سال تحصیلی جاری تغییر کند، هرگونه تصمیم گیری برای به تعویق انداختن زمان برگزاری  کنکور  سراسری سال ۹۹ اعلام می شود.

وی درباره تغییر زمان آزمون های  کارشناسی ارشد  و دکتری سال آینده تاکید کرد: تصور می کنم این آزمون ها با تغییر مواجه شود چرا که مسأله اصلی این ۲ کنکور کرونا است و هیچ ارتباطی به سال تحصیلی ندارد.

رییس  سازمان سنجش آموزش کشور  خاطرنشان کرد: تغییر زمان برگزاری کنکورهای دکتری و  کارشناسی  ارشد آتی در انتظار برگزاری جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا است تا تکلیف آزمون های  وزارتخانه  های علوم و بهداشت را مشخص کند.

به گزارش ایرنا، بر اساس برنامه زمان بندی  سازمان سنجش  آموزش کشور، زمان برگزاری آزمون سراسری روزهای ۱۲ و ۱۳ تیر ۱۳۹۹ است.

همچنین کنکور دکتری ۹۹ که قرار بود ۹ اسفندماه برگزار شود به علت پیشگیری از شیوع  ویروس  کرونا به ۲۸ فروردین ماه موکول شد.

کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ هم که قرار بود پیش از این روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه برگزار شود با تعویق مواجه و به روزهای سه و چهار اردیبهشت ماه شد.

حال باید منتظر تصمیم گیری ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در مورد تعویق مجدد برگزاری این ۲ آزمون پُر مخاطب بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران میخوانند :
    ‍‍‍
    روی خط رسانه