رپرتاژ اگهی /

برای خرید یورو به چه مدارکی نیاز داریم؟

کدخبر : 21104

خرید یورو یکی از مهمترین درخواست هایی است که این روزها شاهد آن هستیم. با توجه به این موضوع که این روزها نوسانات ارزی زیادی رخ داده است، بیشتر افراد تمایل دارند تا سرمایه خود را به ارز تبدیل کنند.

خرید یورو یکی از مهمترین درخواست هایی است که این روزها شاهد آن هستیم. با توجه به این موضوع که این روزها نوسانات ارزی زیادی رخ داده است، بیشتر افراد تمایل دارند تا سرمایه خود را به ارز تبدیل کنند. در نتیجه جای تعجب نیست سوالات زیادی در مورد قیمت دلار و یورو پرسیده می شود. شما برای خرید ارز به مدارکی نیاز دارید تا بتوانید بدون دغدغه ارزهای خود را بخرید. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

لیر

برای خرید یورو به کجا مراجعه کنیم؟

قبل از آنکه به موضوع مدارکی بپردازیم که باید در زمان خرید ارز به همراه خود داشته باشیم، بهتر است به این موضوع بپردازیم که برای خرید ارز به کجا مراجعه کنیم. صرافی ها معتبرترین مراکزی هستند که شما می توانید به آنها اعتماد داشته باشید. این مراکز مجوزهای لازم را از بانک مرکزی دریافت کرده اند و به طور مستقیم زیر نظر این نهاد دولتی کار می کنند. در نتیجه، شما می توانید بدون هیچ گونه دغدغه ای ارزهای خود را دریافت نمایید و این موضوع می تواند حس اعتماد را در شما به وجود بیاورد.

آیا می توانم ارز را از دلالان بخرم؟

زمانی که برای خرید یورو و یا دلار به خیابان و مراکز فروش مراجعه می کنید، دلالان زیادی را مشاهده می کنید که در خارج از صرافی ها اعلام می کنند که ارز را به قیمت پایین تر به فروش می رسانند. اما باید بدانید خرید از دلالان می تواند به ضرر شما باشد. دلالان ممکن است ارزهای تقلبی را به شما بفروشند و پس از پرداخت پول و دریافت ارز دیگر هیچ راهی وجود نخواهد داشت. با توجه به شرایط امروزی توصیه ما به شما این است هرگز ارزهای مورد نیاز خود را ازد لالان خریدرای ننمایید.

مدارک مورد نیاز برای خرید ارز کدام اند؟

پس از آنکه به مراکز معتبر مانند صرافی ها مراجعه کردید، نوبت آن می رسد که مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهید تا بتوانید ارز را دریافت کنید. شما برای خرید یورو، دلار و هر ارز دیگری باید کارت ملی معتبر ارائه دهید. بسیاری از افراد همراه خود شناسنامه می برند، اما بانک مرکزی اعلام کرده است بدون وجود کارت ملی نمی توان ارز دریافت کرد. همچنین، در صورتی که می خواهید ارز شما به حساب بانکی تان واریز شود، باید شماره حساب بانک ملی، ملت و یا بانک های معتبر دیگر را به صرافی ها بدهید.

 

آیا سرمایه خود را ارز کنم؟

یکی از سوالات زیادی که برای خرید یورو پرسیده می شود در این زمینه است که آیا بهتر است سرمایه خود را به ارزهای مهم دنیا از جمله دلار تبدیل کنم. بهتر است بدانید هرگز نمی توان پاسخ روشنی به این سوال دارد و خرید دلار و هر ارز دیگری کاملا به اهداف شخصی شما بستگی دارد. در صورتی که تمایل به مهاجرت دارید و فکر می کنید به زودی می خواهید از ایران خارج شوید، بهتر است سرمایه خود را ارز کنید. با وجود این، توصیه ما به شما این است با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید بهترین نتایج را بدست بیاورید.

از یورو در کدام کشورها می توانم استفاده کنم؟

شما پس از خرید یورو می توانید آن را در کشورهای متعددی خرج کنید. بهتر است بدانید تمامی کشورهای آسیایی و خاور میانه این ارز را قبول دارند و شما می توانید حتی با این ارز به معامله بپردازید. از طرف دیگر، این ارز در تمامی کشورهای اروپایی مورد قبول است. در کانادا و آمریکا نیز شما می توانید این ارز را خرج کنید. به طور کلی، باید بدانید این ارز در تمامی دنیا استفاده می شود.

قیمت دلار چقدر است؟

یکی از سوالات پرتکراری که این روزها زیاد پرسیده می شود در این زمینه است که قیمت دلار چقدر است. با توجه به این موضوع که تنش ها میان ایران و کشورهای اروپایی وجود دارد و این موضوع به طور مستقیم بر قیمت دلار تاثیر می گذارد، برای استعلام قیمت دلار باید آن را روزانه بررسی کنید. امروزه، صرافی های معتبر دارای سایت هستند و قیمت دلار و ارزهای دیگر را در سایت های خود را اعلام می کنند.

لیر

کدام صرافی معتبر است؟

تا بدینجا تلاش کردیم به معرفی مدارک مورد نیاز در زمان خرید یورو و دلار بپردازیم. اولا برای خرید ارز باید به صرافی های معتبر مراجعه کنید و هرگز ارزهای مورد نیاز خود را از دلالان خریداری نکنید. همچنین، در زمان خرید باید کارت ملی معتبر به همراه داشته باشید ( به این موضوع توجه کنید هیچ مدرک دیگری حتی شناسنامه مورد قبول نیست و ارائه کارت ملی الزامی است).

اگر به دنبال مرکز معتبری برای خرید یورو و یا استعلام قیمت دلار هستید، می توانید به سایت صرافی علیرضا (alirezaxchange.com) مراجعه کنید. این سایت قیمت ها را به صورت روزانه اعلام می کند و کانال های مختلفی را برای کاربرانش در نظر گرفته است تا راحت تر بتوانند به اطلاعات مرتبط با ارزها دسترسی داشته باشند.

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری رصدورزشی مسئولیتی بابت آن ندراد 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه