سهام عدالت | اخبار سهام عدالت | سود سهام عدالت | فروش سهام عدالت | وام سهام عدالت

جاماندگان جدید سهام عدالت چه کسانی هستند | سهامداران چقدر سود می‌گیرند؟

کدخبر : 20021

واریز سود سهام عدالت از دیروز شروع شده است. برای برخی افراد سود سهام عدالت واریز نشد. علت چیست؟

سهام عدالت: شش دهک امسال صاحب سهام عدالت می‌شوند. رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: شش دهکی که سهام عدالت ندارند، امسال سهامدار می‌شوند. 
 

سهام عدالت: قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: با توجه به تکلیف بودجه در خصوص واگذاری سهام عدالت، بخشی از 187 شرکت، در قالب سهام عدالت به جاماندگان واگذار می‌شود.

واریز سود سهام عدالت برای جاماندگان روز گذشته آغاز شد. البته همچنان برخی از دارندگان سهام عدالت می‌گویند سودی برای آنها واریز نشده است.

اسفند سال 1400 برای برخی از دارندگان سهام عدالت، سود سال 99 واریز شد. اما برخی هم از دریافت این سود جا ماندند. این افراد به دلیل شماره شبای نامعتبر و حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت، سود خود را دریافت نکردند.

روز جمعه 30 اردیبهشت، آخرین فرصت برای اصلاح اطلاعات جاماندگان دریافت سود در سامانه سجام بود. حالا از روز گذشته واریز سود سهام عدالت برای جاماندگان آغاز شد و تا امروز ظهر ادامه دارد.

«سود سهام عدالت واریز نشد»
روز گذشته 200 هزار نفر از سهامدارانی که مشکلا حساب بانکی خود را رفع کرده‌اند، واریز شد. اما همچنان برخی می‌گویند برای آنها هیچ پولی واریز نشده است. در ادامه نظر برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را در این مورد می‌خوانید.

-«امروز یک خرداد هیچی سودی برا من نیومده. سجام ثبت‌نام کردم احراز هویت انجام دادم. شبا هم ویرایش کردم ولی تا الان هیچ سودی واریز نشده برای من. از سال 96 سود نگرفتم.»

-«برای من که قبلا هیچ سودی دریافت نکردم و همه چی هم درسته، سود واریز نشد.»

-«برای من که واریز نشده. شماره شبامو دو ماهه اصلاح کردم.»

-«شماره شبا چند ماهه که دادم. سجام هم ثبت‌نام کردم ولی خبری از سود نیست. تا حالا اصلا سود نریختن چرا؟»
-«من که سهام عدالت دارم. شماره شبا بانک رو هم اصلاح کردم سه ماه پیش. هنوز ریخته نشده چرا این سود؟»

کسانی که سهام فروختند، سود می‌گیرند؟
برخی از دارندگان سهام عدالت نیز می‌گویند پیش از این بخشی از سهام عدالت خود را فروخته‌اند. حالا برای آنها سوال است که آیا شامل دریافت این سود می‌شوند؟ در ادامه نظر تعدادی از مخاطبان را می‌خوانید.

-«سه سال است که 60 درصد از سهام عدالت را برای فروش گذاشتم که از 8400 تومن فقط چهار تومن واریز کردند. الباقی پول بانک سپه واریز نکردند.»

-«به کسانی که 30 درصدشونم فروختند واریز میشه آیا؟»

-«من یه دفعه 30 درصد را فروختم. دفعه دوم هم فروختم سی درصد را. تا عید یه بانک کارگزاری هم امد. الان حدود چهار، پنج ماه بیشتر است خبری نشد.»

سهامداران چقدر سود می‌گیرند؟
آن دسته از دارندگان سهام عدالت که بخشی از سهام خود را فروخته‌اند، شامل دریافت این واریزی‌ها می‌شوند. همچنین دارندگان سهام عدالت که دارای پرتفوی 492 هزار تومانی هستند حدود 530 هزار تومان سود سهام عدالت دریافت کردند.

آن دسته از سهامداران با پرتفوی 532 هزار تومانی نیز حدود 570 هزار تومان سود گرفتند.

برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی نیز رقمی حدود یک میلیون و 80 هزار تومان پرداخت شد.

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه