خودرو‌های ایران‌خودرو و سایپا امروز یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ با چه قیمتی معامله می‌شوند؟

کدخبر : 19410

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو و دنا پلاس توربو اتوماتیک گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودرو هستند.

به گزارش رصدورزشی، قیمت خودرو امروز یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ نوسانی دو تا هفت میلیون تومانی را تجربه کرد. قیمت خودرو تیبا امروز با دو میلیون تومان کاهش قیمت به ۱۷۹ میلیون تومان، تیبا دو با دو میلیون تومان کاهش قیمت به ۱۸۴ میلیون تومان و تیبا دو پلاس با هفت میلیون تومان افزایش قیمت به ۲۰۷ میلیون تومان رسید. قیمت خودرو پراید ۱۳۱ امروز چهار میلیون گران‌تر از روز گذشته بود و به ۱۷۳ میلیون تومان رسید. در حالیکه سایپا ۱۵۱ پلاس امروز پنج میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به ۱۷۶ میلیون تومان رسید.

به گزارش فرارو، قیمت خودرو دنا تیپ یک امروز یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ با چهار میلیون تومان افزایش به ۳۷۳ میلیون تومان رسید. پژو پارس امروز ۲۳ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به ۲۹۹ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ دو امروز ۲۰ میلیون تومان گرانتر از روز گذشته بودو با قیمت ۲۸۲ میلیون تومان به فروش رسید. پژو ۲۰۶ صندوقدار هم چهار میلیون افزایش قیمت را تجربه کرد و امروز در بازار آزاد خودرو ۲۱۷ میلیون تومان بود. سمند LX امروز با ۱۷ میلیون تومان افزایش قیمت به ۲۷۶ میلیون تومان، سمند EF7 با ۴۰ میلیون تومان افزایش قیمت به ۳۰۰ میلیون تومان، سمند EF7 دو گانه سوز با ۳۳ میلیون تومان افزایش قیمت به ۳۵۵ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو در بازار آزاد

قیمت خودرو وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا LX است. رانا با موتور TU5 از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا LX، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF7 توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش‌سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود. همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

قیمت خودروهای ایران خودرو

خودرو قیمت شنبه قیمت امروز
وانت آریسان 191میلیون تومان 195 میلیون تومان
سمند LX 259 میلیون تومان 276 میلیون تومان
سمند EF7 260 میلیون تومان 300 میلیون تومان
سمند EF7 دوگانه‌سوز 322 میلیون تومان 355 میلیون تومان
سمند سورن ELX - 272 میلیون تومان
دنا تیپ یک 361 میلیون تومان 373 میلیون تومان
دنا پلاس دنده‌ای توربو 465 میلیون تومان 459 میلیون تومان
دناپلاس توربو اتوماتیک 477 میلیون تومان 478 میلیون تومان
پژو 405 267 میلیون تومان 269 میلیون تومان
پژو پارس 276 میلیون تومان 299 میلیون تومان
پژو پارس اتوماتیک 410 میلیون تومان 400 میلیون تومان
پژو 207 دنده‌ای 352 میلیون تومان 377 میلیون تومان
پژو 207 اتوماتیک 536 میلیون تومان 540 میلیون تومان
رانا LX 249 میلیون تومان 249 میلیون تومان
رانا پلاس 273 میلیون تومان 285 میلیون تومان
تارا دنده‌ای 395 میلیون تومان 415 میلیون تومان
پژو 206 تیپ 2 262 میلیون تومان 282 میلیون تومان
پژو 206 تیپ 5 318 میلیون تومان -
پژو 206 صندوقدار 313 میلیون تومان 317 میلیون تومان
تندر 90 440 میلیون تومان 445 میلیون تومان
پژو 2008 یک میلیارد و 125 میلیون تومان یک میلیارد و 130 میلیون تومان
هایما S5 695 میلیون تومان 705 میلیون تومان
هایما S7 795 میلیون تومان 815 میلیون تومان
سوزوکی گرندویتارا اتوماتیک یک میلیارد و 370 میلیون تومان یک میلیارد و 375 میلیون تومان
پژو 508 یک میلیارد و 550 میلیون تومان یک میلیارد و 550 میلیون تومان

قیمت خودرو‌های سایپا در بازار آزاد

قیمت خودرو پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود.

بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه‌ دنده پنج‌سرعته مجهز شده‌اند. گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است.

قیمت خودرو شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M15 مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C3 و کیا سراتو قیمت بیشری دارند.

 

 

منبع: فرارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ