کدخبر : 15643

پس از اعلام این خبر ابهامات و سوالات مهمی در این مورد مطرح شده است.بر اساس این تفاهم‌نامه، این وام به ۵۰ هزار خانواری تعلق می‌گیرد که جزو دهک‌های کم درآمد جامعه (دهک اول تا سوم) باشند.

 پس از اعلام این خبر ابهامات و سوالات مهمی در این مورد مطرح شده است.بر اساس این تفاهم‌نامه، این وام به ۵۰ هزار خانواری تعلق می‌گیرد که جزو دهک‌های کم درآمد جامعه (دهک اول تا سوم) باشند.

مبلغ این وام ۱۵۰ میلیون تومان است که در قالب وام قرض‌الحسنه و با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود. مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه سه سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه پنج سال تعیین شده است.

بر این اساس مدت زمان بازپرداخت این وام ۶۰ ماه و اقساط آن ماهانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

براساس گزارش مرکز آمار، درآمد خانواده‌های دهک اول، ماهانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار است. درآمد دهک دوم ماهانه یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان است و درآمد دهک سوم ماهانه دو میلیون و ۲۲۰ هزار تومان است.

اما این گزارش تجارت‌نیوز همراه با واکنش قابل توجه مخاطبان بود. آنها نوشته‌اند:

«با ۱۵۰ تومن اخه خونه میشه خرید ؟ خودتونو مسخره کردید»

«از کجا آمار گرفته می شود باز این حق قشر ضعیف پایمال می شود باور کنید در اخر هم به کسانی که واضع مالی خوب دارند تعلق می گیرد خانواده بهزیستی و کمیته امداد و کارگران روز مزد باید تو الویت قرار بگیرند باید ثبت نام کنیم چیکار کنیم»

«خودتون دارید میگید قشر کم درآمد، پس چه جوری ماهی دومیلیون و پانصد قسط بدن، خودتون هم نمی‌فهمید چی میگید»

«۱۵۰ وام میدن حتما ۵ ضامن کارمند می خوان با دو تا سند خانه»

«همه طرحهاتون بسیار دق دهنده هستن.ممنون»

«ما که تحت پوشش بهزیستی هستیم و ماهی ۱۲۰هزار تومن میگیریم و معلول هم هستیم باید کجا خونه داشته باشیم؟اگر قبر مجانی و قرص برنج میدین حاضریم با کمال میل از شما مسئوولین و طرحهاتون استقبال کنیم»

«بااین پول نمیشه خونه خرید»

«همون بگید که وام نمیدیم خیلی بهتره مگر درآمد این سه دهک چنده که ماهی دومیلیون و پانصد باید قسط بدن مگر این سه دهک حقوق نجومی میگیرن واقعا که از حال مردم ندارن»

«سلام اتفاقا اگر ۱۵۰ میلیون واقعا به قشرپایین بدهند و سر نداوونند خوبه کمک رهن میشه»

«لطفا رو زخم مردم بیچاره نمک نپاشید ۰عطای وامتون رو به لقایتون بخشیدیم دست از سر مردم فلک زده بردارید ۰این وام برای خودتون خوبه که از همه حریص ترهستید»

«سلام کمک مردم کنید»

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه