قیمت طلا و سکه و در بازار امروز 12 بهمن + جدول

کدخبر : 15456

امروز 12 بهمن سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد. در ادامه جدول قیمت هارا مشاهده می کنید.

صبح امروز یکشنبه، سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد و ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

 

سکه‌های نیم بهار آزادی و ربع بهار آزادی به ترتیب شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شدند و هر گرم طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۸۱ هزار تومان ارزش‌گذاری شد.

 

قیمت انواع سکه و طلا ۱۸ عیار تا ساعت ۱۰ 

انواع طلا نرخ خرید نرخ فروش
سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۹۰۰ تومان ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
نیم‌سکه شش میلیون تومان شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
ربع‌سکه سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
سکه گرمی دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دو میلیون ۲۵۰ هزار تومان
مثقال طلا ۱۸ عیار - چهار میلیون و ۶۸۵ هزار تومان
گرم طلا ۱۸ عیار - یک میلیون و ۸۱ هزار تومان
 
 
قیمت دلار در صرافی

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی ۲۳۴۸۰۰ ریال اعلام شد. قیمت خرید دلار ۲۲۳۲۰۰ در این صرافی نیز ریال تعیین شد.

 

قیمت یورو نیز برای فروش ۲۸۵۰۰۰ در صرافی‌ ملی ریال اعلام شده؛ نرخ خرید یورو نیز در این صرافی ۲۷۳۴۰۰ ریال نرخ خورده است.


دلار

 
 
پیش بینی بورس و قیمت طلا

در هفته پیش‌رو قرار است دو اتفاق احتمالی در بورس رخ دهد، یک پذیره‌نویسی بزرگ و احتمالا عرضه اولیه سرخابی‌ها. در بازار طلا نیز یک مناسبت خاص وجود دارد که شاید به تحریک تقاضا در این بازار منجر شود. یک مقام صنفی گفته که همزمان با روز مادر ممکن است قیمت طلا کمی نوسان داشته باشد.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران: چنانچه هفته آینده بازار ارز نوسان داشته باشد، ممکن است طلا هم اندکی گران شود اما امیدواریم بانک مرکزی برنامه کنترلی در بازار ارز داشته باشد تا بازار طلا قدری رونق پیدا کند.

مهدی پورمهر، کارشناس بازار ارز: اخیرا آمریکا اعلام کرده که سیاست بین‌المللی‌اش مخصوصا درباره ایران نسبت به زمان ترامپ تغییر اساسی نکرده. گواه آن هم تحرکات نظامی‌ای است که در خلیج‌فارس از خودش نشان می‌دهد. در ضمن با توجه اظهارنظرهایی که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در مورد ایران و دشمنان ایران دارند و همچنین پاسکاری‌هایی که بین آمریکا و ایران در خصوص بازگشت به برجام و ادامه تعهدات برجام صورت گرفته به نظر می رسد فضای سیاسی هم برای کاهش نرخ ارز معقول نیست، این شرایط بیشتر به افزایش قیمت ارز کمک می‌کند.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه: هنوز بازار سهام جان نگرفته است که بخواهیم انتظار تغییر روند را داشته باشیم اما به نظر می‌رسد معاملات هفته آینده و فردا روندی متعادل خواهد داشت و باید منتظر واکنش بازار سهام به تصمیم مجلس در خصوص افزایش قیمت انرژی باشیم. همچنین به نظرم بازار سهام باید از لحاظ روانی نیز رشد کند و جو هیجانی و منفی بورس از بین برود.

روزبه شریعتی، کارشناس بازار سرمایه: با توجه به پتانسیل تجدید ارزیابی برخی از هلدینگ‌های بزرگ به نظر می‌رسد که بازار می‌تواند شرایط بهتری را تجربه کند تا حداقل با صف‌های فروش سنگین مواجه نشود. هفته آینده نیز بازار شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد و احتمالا به‌صورت سنتی به پیشواز روندی سبز با رئیس جدید سازمان برای چند روزی خواهیم رفت. پیش‌بینی می‌شود که بازار حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد برای هفته آینده بالاتر از سطوح فعلی قرار گیرد. (دنیای اقتصاد)

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه : چالش‌های اصلی بازارگردان‌ها عرضه و تقاضا است و بازارگردان موظف است زمانی که برای سهمی صف خرید تشکیل می‌شود جلوی صف خرید را بگیرد و زمانی که سهم صف فروش است سهم بخرد و نقدشوندگی سهم‌ها را بالا ببرد. اتفاقی که در بحث عرضه افتاد این است که سهم‌ها ریزش زیادی داشتند و زمانی که صف خرید می‌شود بازارگردان نباید در این نمادها عرضه کند زیرا سهمی که صلاح زیادی داشته و ارزندگی زیادی دارد نیازی به عرضه بازارگردان ندارد اما زمانی که سهمی رشد کرده و اصلا عرضه ندارد بازارگردان باید وارد عمل شود. برخی از شرکت‌ها منابع کافی برای کار بازارگردانی در اختیار بازارگردان نمی‌گذارند و به تعهدات مالی خود عمل نمی‌کنند.//تجارت نیوز

 
 
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی