ریزش زیاد قیمت خودرو + قیمت

کدخبر : 15370

مقایسه قیمت ثبت‌نامی مشتریان برخی خودروهای پرتیراژ و کم‌تیراژ، پس از تکمیل وجه، با نرخ حاشیه بازار این خودروها نشان می‌دهد این روزها قیمت حاشیه بازار برخی خودروهای تولید داخل هم به کمتر از قیمت فروش کارخانه رسیده است.

مقایسه قیمت ثبت‌نامی مشتریان برخی خودروهای پرتیراژ و کم‌تیراژ، پس از تکمیل وجه، با نرخ حاشیه بازار این خودروها نشان می‌دهد این روزها قیمت حاشیه بازار برخی خودروهای تولید داخل هم به کمتر از قیمت فروش کارخانه رسیده است؛ به‌نحوی که قیمت تمام‌شده خودروی کوئیک‌ آر سایپا پس از تکمیل وجه پیش‌خرید برای مشتریان به 145میلیون تومان رسیده، اما قیمت حاشیه بازار این خودرو 135میلیون تومان است.

 

علاوه بر آن قیمت حاشیه بازار وانت کارای تک‌کابین گروه بهمن به 5 تا 6میلیون و وانت کاپرا به ۴۰‌میلیون تومان زیر قیمت کارخانه رسیده و قیمت وانت زامیاد دو‌گانه‌سوز و تک‌سوز سایپا نیز به کمتر از نرخ مصوب فروش این شرکت رسیده است. همزمان سیر نزولی قیمت سایر خودروهای پرتیراژ داخلی نیز ادامه دارد. در 2روز گذشته قیمت حاشیه بازار پراید 131به 95میلیون، پراید 111به 112میلیون و تیبا صندوقدار به 108میلیون تومان رسید.

 

در گروه محصولات ایران خودرو نیز بر مبنای قیمت‌های درج‌شده در فضای مجازی نرخ حاشیه بازار سمند ال‌ایکس به 168میلیون، پژو‌405 جی‌ال‌ایکس به 172میلیون، پژو ‌206 تیپ‌2 به 176میلیون، پژو‌206 تیپ‌5 به 235میلیون، پژو 206صندوقدار به 232میلیون و پژو پارس به 196میلیون تومان کاهش یافته است.

 

با تداوم افت شدید قیمت و تقاضا و رکود بازار خودرو، دیروز معاون اول رئیس‌جمهوری نیز خواستار منطقی‌شدن روش‌های فروش و توقف شیوه کنونی قرعه‌کشی عرضه خودرو شد و اعلام کرد: باید برای مسدود‌کردن رانت‌های ناشی از فروش خودرو به‌صورت قرعه‌کشی برنامه‌ریزی شود. اسحاق جهانگیری‌ افزود: باید خودرو با قیمت مناسب در اختیار مصرف‌کننده واقعی قرار گیرد تا تولید‌کننده دچار زیان هنگفت نشده و دست رانت‌جویان نیز کوتاه شود.

 

از سوی دیگر، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی پایتخت هم از تأثیر تداوم سیر نزولی قیمت خودرو بر تشدید رکود بازار و کاهش شکاف نرخ مصوب و حاشیه بازار خودرو خبر داد و گفت: میزان اختلاف و کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو به‌گونه‌ای است که بسیاری به فکر بازپس‌گرفتن پول‌های خود از خودروسازان هستند. سعید موتمنی پیش‌بینی‌کرد تا پایان سال هیچ افزایشی در قیمت‌ خودرو نداشته باشیم اما احتمال نوسان جزئی نرخ خودرو وجود دارد.

 

به‌گفته او، با ثبات نسبی نرخ ارز، معاملات هرچند محدود در بازار خودرو انجام شده و اکنون افرادی که استفاده‌کننده واقعی خودرو هستند، نسبت به خرید اقدام می‌کنند. این در حالی است که اگر نرخ ارز باز هم کاهش یابد، احتمال ریزش بیشتر قیمت‌ خودرو وجود دارد.

 

قیمت کوییک s و ساینا s اعلام شد

بر اساس تصمیم شورای رقابت که به موضوع تعیین قیمت خودروهای کوییک S و ساینا S برگزار شده بود، از طریق کلینیک تجاری، قیمت این خودروها تعیین شد.

 

مطابق تصمیم شورای رقابت که از طریق کلینیک تجاری صورت گرفته است، قیمت خودروی کوییک اس، 125 میلیون و 312 هزار و 500 تومان و ساینا اس 114 میلیون و 62 هزار و 500 تومان برای سه ماهه سوم سال 99 تعیین شده است.

 

نرخ های اعلامی بدون احتساب هزینه بیمه، شماره گذاری و ... می باشد که با احتساب حدود 14% به مبالغ اعلامی، قیمت قطعی مشخص خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی