کدخبر : 15152

سهمیه‌ بندی بنزین در ایران طرحی برای هدفمندی مصرف سوخت در کشور بود که از دولت احمدی نژاد آغاز شد و بنزین دو نرخی شد سهمیه بندی بنزین برای هر خودرو و به کارت هوشمند سوخت هر ماهه واریز می شود.

سهمیه‌ بندی بنزین در ایران طرحی برای هدفمندی مصرف سوخت در کشور بود که از دولت احمدی نژاد آغاز شد و بنزین دو نرخی شد سهمیه بندی بنزین برای هر خودرو و به کارت هوشمند سوخت هر ماهه واریز می شود  سهمیه بندی بنزین برای ماشین های حمل و نقل عمومی و ماشین های شخصی متفاوت است سهمیه‌ بندی بنزین در سال ۹۴ متوقف و  بعد از ۴ سال مجددا در  آبان ۱۳۹۸ مجدداً آغاز  و استفاده از کارت سوخت الزامی شد. نمایندگان مجلس یازدهم طرحی را با عنوان «تغییر سهمیه بندی بنزین از خودرو به خانوار» به جریان انداخته‌اند تا افراد کم برخوردار نیز بتوانند از سهمیه بنزین برخوردارشوند. بر اساس طرح جدید سهمیه بندی بنزین ، دولت باید مبلغ بنزین را با نرخ آزاد به حساب مردم واریز کند، در واقع بنزین به جای خودرو به نفرات اختصاص می‌یابد.

 

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در واکنش به این شایعه اختصاص ۵۰ لیتر بنزین تشویقی به رانندگانی که قانون منع آمد و شد در ایام کرونا را رعایت کرده اند؛ گفت: چنین چیزی اصلا صحت ندارد وشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران این خبر را تکذیب می کند.

 

او درباره این که لینک برخی سایت‌ها نیز برای ثبت نام این دسته از رانندگان در حال انتشار  است، بیان کرد: تعداد این گونه لینک‌ها بسیار زیاد است و یک شوخی به نظر می رسد زیرا بسیاری از آن ها غیرفعال هستند و اگر هم سایتی در این زمینه فعالیت می‌کند، مردم باید توجه داشته باشند که اطلاعات خود را در آن وارد نکنند.

 

کاهی گفت: سهمیه بندی بنزین هیچ گونه تغییری نداشته و فعالیت‌های مرتبط با این موضوع از اساس کذب است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی