کدخبر : 14515

قیمت خرید و فروش دلار در صرافی ملی به ترتیب ۲۴۶۲۰ و ۲۵۶۲۰ تومان اعلام شد.

قیمت خرید و فروش دلار در صرافی ملی به ترتیب ۲۴۶۲۰ و ۲۵۶۲۰ تومان اعلام شد. قیمت یورو نیز برای خرید و فروش به ترتیب ۲۹۵۵۰ و ۳۰۵۵۰ تومان است.

 

قیمت-دلار

 
 
منبع: گسترش 
 

قیمت طلا و سکه 

 

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۱۲ آذر با ۹۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۱۰۷ هزار تومان معامله شد.

درحالی‌که سرنوشت بسته محرک مالی دولت امریکا همچنان نامعلوم است و پیشرفت در تولید واکسن کرونا نیز بر جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا تاثیر گذاشته است، نرخ طلا در ادامه افزایش قابل‌توجه در روز سه‌شنبه، بار دیگر افزایش چشمگیری را به ثبت رساند.

قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی تا ساعت ۱۹روز چهارشنبه به وقت تهران به ۱۸۲۶ دلار رسید. سه‌شنبه نرخ طلا شاهد جهش بیش از ۲ درصدی بود که بیشترین رشد در حدود یک ماه گذشته را به ثبت رساند.

 

 

از طرفی ارزش دلار در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی تا دو سال و نیم گذشته رسیده بود چون تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های مخاطره‌آمیز به‌خاطر دورنمای محرک‌های مالی بیشتر و انتظار بهبود اقتصاد جهان افزایش یافته است.

مقاومت سکه در مرز ۱۲ میلیون تومانی

در معاملات روز چهارشنبه نرخ سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید به ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزارتومان رسید که کاهش ۵۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد. بازار سکه در دو روز گذشته با افزایش جدید حباب مواجه شده است.

سکه روز سه‌شنبه ۷۰۰ هزار تومان رشد کرده بود و در این سطح نرخ حباب سکه به بالای ۸۰۰ هزار تومان رسید. حباب سکه نشانگر میزان هیجانات بازار است. هر زمان حباب سکه بیشتر بوده، شدت تغییرات قیمتی این فلز گرانبها نیز در سطح بالایی قرار داشته است و برعکس از طرفی افزایش حباب و هیجانات، زمینه‌ساز بالا رفتن نرخ در بازار سکه شده است، به گفته کارشناسان دوره‌های هیجانی بازار عموما بلندمدت نبوده است و پس از هر هیجانی، قیمت‌ها در مسیر تعادل جدیدی قرار گرفته‌اند. در واقع، هر زمان حباب سکه بیشتر می‌شود، ریسک خرید این فلز گرانبها بیشتر می‌شود.// تجارت نیوز

 

 

 
 
 
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی