پیش بینی قیمت طلا و سکه امروز 99/09/09 + قیمت طلا

کدخبر : 14417

طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یک میلیون و ۳۴ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید نیز ۱۰میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز یک میلیون و 34 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید نیز ۱۰میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 

نادر بذرافشان معتقد است: با توجه به کاهش انس جهانی طلا و میزان تقاضا از سوی مردم قیمت سکه به 9 میلیون تومان نمی‌رسد؛ چرا که در طول یک ماه گذشته قیمت طلا و سکه افت خود را داشته و به حداقل رسیده است. حتی به نظر می‌رسد قیمت طلا و سکه تا پایان هفته ثابت باشد.

 

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: طلا روز جمعه به زیر مرز روانی هزار و ۸۰۰ دلاری رفت و در نهایت در نزدیکی محدوده هزار و ۷۹۰ دلاری به کار خود پایان داد. عده‌ای از تحلیلگران باور داشتند، در صورتی که سکه‌بازان به روند قیمتی دلار خوشبین بودند، در برابر اثر کاهشی طلا مقاومت می‌کردند. با این حال، به باور آنها سکه‌بازان نسبت به ادامه رشد دلار امیدوار نبودند، در نتیجه با قدرت در موقعیت خرید سکه قرار نگرفتند.

 

سکه از یکشنبه هفته گذشته در مسیر کاهشی قرار گرفته است و در شرایطی که کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد، حتی مرز ۱۱ میلیون تومانی را از دست داد. سکه در شرایط کنونی حمایت محکم ۱۰ میلیون تومانی را در پیش روی خود قرار دارد.

 

گفته می‌شود که تعطیلات کرونایی هم موجب شده است که تقاضاهای حواله‌ای افت کند. عده‌‌ای نیز عنوان می‌کنند، تعطیلات اخیر موجب شده است که تقاضای مصرفی برای طلا افت زیادی را تجربه کند و این موضوع زمینه‌ساز افت قیمت‌ها در این بازار شده است. روز گذشته، هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای یک میلیون و ۳۵ هزار تومان رسید. البته نزول بهای اونس طلا به زیر هزار و ۸۰۰ دلار هم در ریزش گرم طلای ۱۸ عیار اثر داشت.

 

منبع : تجارت نیوز 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی