کدخبر : 13809

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.09 درصد افزایش به 1951 دلار و 35 سنت رسید. قیمت طلا در این هفته حدود 3.9 درصد رشد داشت که بیشترین افزایش هفتگی از اواخر ماه جولای تاکنون بود.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.09 درصد افزایش به 1951 دلار و 35 سنت رسید. قیمت طلا در این هفته حدود 3.9 درصد رشد داشت که بیشترین افزایش هفتگی از اواخر ماه جولای تاکنون بود. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز نیز با 0.25 درصد رشد به 1951 دلار و 70 سنت رسید.

 

جیم ویکوف، تحلیلگر موسسه کیتکو متالز در این باره گفت: «کاهش ارزش دلار آمریکا سبب شده فیمت طلا به بالاترین رفم 6 هغته اخیر برسد. نامشخص بودن نتیجه انتخابات آمریکا و افزایش موارد ابتلا به کرونا نیز سبب شده تا سرمایه گذاری های امن در بازار طلا افزایش یابد.»

 

وی افزود: «بازار روی پیروزی بایدن حساب کرده است. این پیروزی سبب ارائه بسته های محرک مالی بیشتری از سوی دولت آمریکا خواهد شد و می تواند موجب افزایش نرخ تورم و کاهش ارزش دلار شود.»

 

طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون و تحت تاثیر اقدامات محرک اقتصادی بانک های مرکزی جهان 28 درصد رشد داشته است. ارزش دلار به پایین ترین رقم خود در طی حدود 2 ماه گذشته رسیده و سبب شده طلا برای خریدارانی که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند ارزان تر شود.

 

جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در حال نزدیک تر شدن به کاخ سفید است، در حالی که دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه ادعا کرده که انتخابات از وی دزدیده شده است. این در حالی است که مارش آرا در ایالت های کلیدی همچنان ادامه دارد.

 

منبع: تسنیم 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه