کدخبر : 13702

رئیس فروشندگان خودرو می‌گوید: چنانچه بانک مرکزی بازار ارز را بعد از انتخابات آمریکا کنترل نکند، ممکن است قیمت خودرو در بازار افزایش یابد.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو پیش‌بینی می‌شود چنانچه قیمت دلار پس از انتخابات افزایش یابد، قیمت خودرو نیز گران خواهد شد؛ چرا که بازار سرمایه از روند قیمت دلار تبعیت می‌کند.

سعید موتمنی درباره تاثیر انتخابات بر روند بازار خودرو به تجارت‌نیوز می‌گوید: چنانچه بانک مرکزی بازار ارز را بعد از انتخابات آمریکا کنترل نکند، ممکن است قیمت خودرو در بازار افزایش یابد اما روند قیمت دلار همانند دو هفته گذشته کنترل شود قیمت خودرو هم روند نزولی خواهد داشت.

 

خودرو ارزان می‌شود؟

هر چند که رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو مدعی است که افزایش قیمت خودرو بعد از انتخابات حتمی نیست و او روند کاهش یا افزایش قیمت خودرو را به بعد از انتخابات آمریکا موکول می‌کند و معتقد است که بازار خودرو تا پایان هفته قابل پیش‌بینی نیست، باید دید قیمت دلار بعد از انتخابات آمریکا چه روندی خواهد داشت؟

طبق تحلیل فعالان بازار خودرو قیمت خودرو ظرف دو هفته گذشته کاهش 20 تا 40 میلیون تومانی را تجربه کرد. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در این باره می‌گوید: با آن که ظرف یک تا دو ماه گذشته قیمت دلار افزایش چشم‌گیری داشت و تاثیرش را در بازار خودرو گذاشت. برخی افراد قیمت خودروها را نجومی اعلام می‌کردند اما برخی معاملات خودرو صوری بوده است و در آن زمان هرگز خرید و فروشی صورت نگرفته بود.

 

قیمت خودرو دوباره افزایشی شد

از سوی دیگر فیروز نادری، فعال بازار خودرو اما افزایش هزار تومانی قیمت دلار را در بازار خودرو موثر می‌داند و به تجارت‌نیوز می‌گوید: روز دوشنبه با افزایش قیمت دلار قیمت خودروهای ایرانی بین چهار تا پنج میلیون تومان گران شد. به عنوان مثال قیمت 206 تیپ دو روز یک‌شنبه 35 میلیون تومان بود اما روز دوشنبه حدود 40 میلیون تومان فروخته شد.

او اظهار می‌کند: چنانچه بعد از انتخابات آمریکا قیمت دلار افزایش یابد، قیمت خودرو نیز همانند گذشته افزایش خواهد یافت.

 

منبع : تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه