کدخبر : 12512

یک کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش‌بینی وضعیت بورس در نیمه دوم سال گفت: من تصور می‌کنم در نیمه دوم سال بازار روندی صعودی را تجربه کند. این مهم حتی در صورت رای آوردن ترامپ محقق خواهد شد.

یک کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش‌بینی وضعیت بورس در نیمه دوم سال گفت: من تصور می‌کنم در نیمه دوم سال بازار روندی صعودی را تجربه کند. این مهم حتی در صورت رای آوردن ترامپ محقق خواهد شد.

 

شاخص کل بورس با ثبت جمعا ۵۲ هزار واحد افت در معاملات دیروز، به کانال ۱.۵ میلیون واحد سقوط کرد و روی ۱ میلیون و ۵۹۹ هزار واحد ایستاد.

بخش عمده‌ای از نمادهای معاملاتی در فرآیند دیروزبازار سرمایه، بین ۴ تا ۵ درصد کاهش ارزش سهام داشته و اکثراً به حداقل دامنه نوسان رسیده‌اند. هر چند که برخی از نمادها نیز توانستند به نزدیک سقف دامنه نوسان (مثبت ۵ درصد) برسند که نماد بکاب با رشد ۴.۹۸ درصدی، بیشترین افزایش قیمت را داشته است.

اما نمادهای وتجارت، سیتا، خودرو، شپدیس، ومعادن، کاما و فارس از اصلی‌ترین نمادهایی بودند که افت منفی ۵ درصدی ارزش سهام خود را در معاملات دیروز تجربه کردند.

قاسم صادقی، تحلیلگر بازار سرمایه در پاسخ به این سئوال که دلیل ریزش شاخص چه بود؟ گفت: بورس روز دوشنبه باقی مسیر طی شده شنبه را رفت و بحث‌های مطرح شده در خصوص فعال‌سازی مکانیسم ماشه بر سهام‌داران مردد تاثیر منفی گذاشت.

وی ادامه داد: البته حقوقی‌ها هم حمایت نکردند و امروز از اواخر وقت خریدهای حمایتی در چند نماد انجام شد اما با وجودی که دوشنبه نیز بازار وضعیتی منفی داشت حمایتی صورت نگرفت، می‌توانم بگویم حتی از چهار روز قبل برخی حقوقی‌ها دست به فروش سهام زدند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش‌بینی وضعیت بورس در نیمه دوم سال گفت: من تصور می‌کنم در نیمه دوم سال بازار روندی صعودی را تجربه کند. این مهم حتی در صورت رای آوردن ترامپ محقق خواهد شد.

وی گفت: فراموش نکنیم وضعیت بازار در این دوره زمانی به این نکته نیز بستگی دارد که دولت بازار را چگونه کنترل کند و بازارگردانی چطور انجام شود، در صورت درستی این اقدامات فکر میکنم دوره سود دهی بازارآغاز می‌شود.

وی در خصوص زمان پایان عقب نشینی شاخص نیز توضیح داد: از منظر تکنیکال وقتی اصلاح صورت می‌گیرد بازار نیاز به کف‌سازی داریم. از این رو تصور می‌کنم زمانی که بازار بخواهد وارد روند صعودی شود نیاز داریم شاخص دو- سه روز مثبت باشد و با خوردن به مقاومت کوچک افزایش عرضه اتفاق بیفتد.

در واقع این در جا زدن باید کاری کند سهام داران اصلی بفهمند سهم‌ها به کف رسیده که رسیده تا شروع به جمع کردن سهم‌ها کنند.

صادقی در جواب این سئوال که پایان سال بورس در کدام کانال خواهد بود؟ نیز گفت: این سوال سختی است اما من فکر میکنم بین دو میلیون و ۲۰۰ تا دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد را پایان سال ببیند.

 
 
منبع: خبرآنلاین
 
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه