کدخبر : 11984

رئیس‌جمهوری گفت: ۳۰ میلیون نفر از جمعیت ایران در ۲ ماه آینده دیگر پولی را برای مصرف برق خود پرداخت نمی‌کنند و تا زمانی که کم مصرف هستند، برق آنان رایگان خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های وزارت نیرو با بیان اینکه بسیار خوشحالم که در بیست و دومین هفته از افتتاح طرح‌های ملی کشور، افتتاح‌های جدید، بزرگ و ملی داشتیم، گفت: از لحاظ آب و برق می‌توانیم کشور را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم که همه مردم در شهرها از برق و نود و نه درصد در روستاها از برق استفاده می‌کنند. روستاهایی با بیست خانوار، ده خانوار و کمتر از برق استفاده می‌کنند. مردم روستا مثل شهر باید از همه نعمت‌های اساسی استفاده کنند. آبادانی روستا یعنی مهاجرت معکوس و خدمت به مردم روستا.

 

وی ادامه داد: هر پنجاه روز قادریم یک سد مخزنی را افتتاح کنیم که این آمار هیجان انگیز است. هر هفته سی روستا را به آب وصل کنیم. در زمینه زیرساخت و نیازمندی‌های حیاتی و سلامت مردم، اقدامات بسیار اساسی در حال انجام است. از ۱۸۸ سد کشور، ۴۴ سد در این دولت افتتاح شده است. زیرساخت‌ها برای حرکت آغاز شده است.

 

اظهارات رئیس‌جمهوری را بخوانید؛

* خوشحالم که امسال در هفته دولت مصوبه‌ای داشتیم و برای افرادی که جز کم مصرف‌ها هستند و خانوارهایی که در لیست کم مصرف‌های برق هستند، پاداش مناسبی را از دولت دریافت کردند. طرحی که وزارت نیرو پیشنهاد داد و در دولت تصویب شد؛ ۳۰ میلیون نفر از جمعیت ایران در ۲ ماه آینده دیگر پولی را برای مصرف برق خود پرداخت نمی‌کنند و تا زمانی که کم مصرف هستند، برق آنان رایگان خواهد بود.

* یکی از آرزوهای ما در طول سال‌ها این بود که برای مردمی که جز اقشار کم درآمد و کم مصرف هستند بتوانیم هدیه‌ای به آنان بدهیم. خداوند این توفیق را به ما داد که در سال پایانی دولت هدیه‌ای را به آنان به خصوص روستائیان بدهیم.

 
منبع: خبرآ‌نلاین

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ‍‍‍
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   روی خط رسانه