کدخبر : 11522

​کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی جوی چند روز آینده کشور پرداخت و از افزایش دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتی گراد در نوار شمالی کشور خبر داد.

امین حسین نقشینه در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای نوار شمالی کشور هوایی بارانی پیش بینی می‌شود و طی ۳ روز آینده در شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش‌های پراکنده باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید رخ می‌دهد.

وی ضمن اشاره به اینکه پنجشنبه و جمعه در برخی نقاط از سواحل شمالی کشور انتظار بارش پراکنده باران را داریم، ادامه داد: از امروز تا آخر هفته در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب برای ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان و شمال هرمزگان و همچنین شرق استان فارس افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: امروز و فردا در نوار شمالی کشور به ویژه استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل با نوسان دما مواجه نیستیم، اما از روز چهارشنبه تا جمعه در این مناطق روند افزایش دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتی گراد رخ می‌دهد.

نقشینه با بیان اینکه از امروز تا پایان هفته با تشدید باد‌های ۱۲۰ روزه شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل رو به رو هستیم که موجب خیزش گرد و غبار و کاهش دید می‌شود، افزود: بعد از ظهر امروز افزایش سرعت وزش باد در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، قزوین، زنجان، البرز، شمال مرکزی، قم، جنوب سمنان، اصفهان، جنوب خراسان رضوی و خراسان شمالی اتفاق می‌افتد.

نقشینه با اشاره به اینکه از اوسط امروز دریای خزر مواج و متلاطم می‌شود و برآوورد شده است که ارتفاع موج به طول یک تا دومتر برسد، توصیه کرد: بهتر است افراد از شنا کردن ممانعت کنند و تردد قایق‌های سبک و تفریحی و همچنین فعالیت‌های شیلاتی و صیادی تا فردا محدود شود.

وی با اشاره به اینکه بخش‌های مرکزی خلیج فارس امروز و فردا مواج و متلاطم است، اظهار کرد: شرق دریای عمان تا پایان هفته مواج و متلاطم می‌شود.

این کارشناس سازمان هوا شناسی در خصوص وضعیت جوی پایتخت توضیح داد: بیشینه دمای تهران امروز ۳۵ و فردا ۳۴ درجه و کمینه دمای آن هم ۲۱ درجه سانتی گراد است و آخر هفته دمای هوای پایتخت به ۳۷ می‌رسد.

 

 

منبع: میزان 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه