کدخبر : 11133

طلا یکی از پناهگاههای امنی است که معمولا مورد اقبال سرمایه گذاران قرار می گیرد.

سه عامل بزرگ در افزایش قیمت در بازار طلا تاثیرگذار خواهند بود؛ تنش در روابط چین و آمریکا، شیوع و گسترش روزافزون اپیدمی کرونا و عدم امنیت سیاسی و اجتماعی. به گفته کارشناسان هر چه حضور این سه عامل در جهان پر رنگ تر باشد برق طلا بیشتر خواهد شد.

 

حضور این سه عامل موجب می شود سرمایه گذاران تمایل به حضور در پناهگاههای امن داشته باشد،طلا یکی از این پناهگاههای امن است که معمولا مورد اقبال سرمایه گذاران قرار می گیرد .

 

سناریوی قیمت طلا جذاب تر می شود

یکی دیگر از متغیرهای اثر گذار بر بازار طلا اقدامات بانک‌های مرکزی است.اقدامات این نهادها  نیز می‌تواند اثرات بسیاری را به روی بازار طلا بگذارد. بدین طریق که اگر بانک‌های مرکزی به ارزهای دیجیتالی بیشتر رو بیاورند می‌توانند به راحتی سیستم پولی را تضعیف کرده و نهایتا به طور بالقوه باعث کاهش ارزش ارز بشوند که این امر سناریوی قیمت طلا را جذاب‌تر خواهد کرد. به هر حال حاصل اتفاقاتی که تاکنون رخ داده است آن است  که شاید اپیدمی کرونا فرصتی طلایی را برای بازار طلا به وجود آورده است و همچنان ادامه خواهد داشت.

 

قیمت طلا کاهشی می شود؟

  سایت  walletinvestor.com اقدام به پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده و در ده روز ابتدایی ماه سپتامبر کرده است. 

 

 

2

 

بر اساس پیش‌بینی این سایت، قیمت طلا در هفته بعد روند افزایشی داشته و در ده روز ابتدایی ماه بعد میلادی با افت قیمت مواجه خواهد شد تا اندازه‌ای که این قیمت میانگین به میزانی کمتر از 2000 دلار نزول خواهد کرد. نمودارهای زیر روند قیمت طلا را در دو دوره عنوان شده نشان می‌دهد.

 

ac-image-Ix1592651131qG

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه