کدخبر : 9025

​بازیکنان استقلال در یک مسابقه با ماسک وارد زمین شدند، زمانی که کرونا وجود نداشت.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی: در روزهایی که خبری از ویروس کرونا نبود و مردم ایران و به ویژه پایتخت تنها به دلیل آلودگی هوا مجبور به استفاده از ماسک می‌شدند، مسابقات فوتبال هم بخاطر غلظت بالای آلاینده‌ها به تعویق می‌اُفتاد، اما بازی‌ها بعد از مدت کوتاهی برگزار می‌شد که ازجمله آنها به برخی از دیدارهای فصل ۹۵-۹۴ می‌توان اشاره کرد.

در یکی از مسابقات هفته شانزدهم و آغازین دور برگشت لیگ پانزدهم، استقلال در استادیوم آزادی میزبان سیاه جامگان مشهد بود که آن مسابقه بعد از تغییر زمان چند باره بخاطر شدت بالای آلودگی هوا، در روز هفتم دی‌ماه ۹۴ برگزار شد و با برتری ۳ بر یک آبی‌ها به پایان رسید.

اما این دیدار در حالی برگزار شد که غلظت آلاینده‌ها در آن روز، بیش از روزهای قبل بود ولی سازمان لیگ در تصمیمی عجیب در آن مقطع، تصمیم گرفت که این بازی تحت هر شرایطی برگزار شود و بدون توجه به اعتراض زیاد باشگاه و بازیکنان استقلال، اقدام به انجام این کار کرد.

بعد از اصراری که سازمان لیگ به انجام این دیدار داشت، بازیکنان استقلال به نشانه اعتراض به تصمیمات اتخاذ شده برای عدم تعویق مسابقه، با زدن ماسک بر روی صورت وارد ورزشگاه آزادی و زمین چمن شدند، مراسم قبل از بازی را برگزار کردند و عکس تیمی گرفتند.

بازیکنان استقلال در اقدام هماهنگ دیگری و در روزهایی که برخلاف حال حاضر، دست دادن ممنوعیت نداشت و مرسوم بود، تک به تک ماسک‌های خود را تقدیم بازیکنان سیاه جامگان کردند تا به شکل دیگری هم اعتراض خود را به مسؤولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نشان بدهند.

نکته جالب توجه در آن مقطع، زمانی بود که آرش برهانی، آقای گل اسبق لیگ و مهاجم وقت استقلال، با چالش جدی برای خارج کردن ماسک از روی صورت‌اش داشت و البته در نهایت این کار را انجام داد و آن را تقدیم به رضا عنایتی، مهاجم سیاه جامگان و هم‌تیمی سابق خود کرد که تصاویر این اتفاق، توسط امیرحسین خیرخواه به ثبت رسید.

حالا هم بدون تردید اگر بازی‌های لیگ برتر از سر گرفته شود، نه فقط استقلالی‌ها، بلکه بازیکنان سایر تیم‌ها نیز احتمالا با همین شکل و شمایل و با زدن ماسک برای انجام مراسم قبل از مسابقه وارد زمین شوند و البته بخاطر کمبود ماسک، آن را تقدیم بازیکن دیگری نخواهند کرد!

 

منبع: ورزش سه 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه