استقلال به دنبال اولین پیروزی خارج از خانه

کدخبر : 13806

هفته چهارم لیگ برتر امروز دنبال می‌شود و در یکی از مهم‌ترین بازی‌ها استقلال در زمین پیکان به میدان می‌رود.

دیدار پیکان و استقلال حالی برگزار می‌شود که آبی پوشان قادر به استفاده از محمود فکری روی نیمکت نیست به این دلیل که از سوی کمیته انضباطی به خاطر اتفاقات دیدار با فولاد یک جلسه محروم شده است. صمد مرفاوی دستیار اول محمود فکری می‌گوید در این بازی هم تصمیمات نهایی برعهده سرمربی تیم است‌؛ بدین معنی که ارتباط محمود فکری با اعضای کادر فنی روی نیمکت برقرار است و با توصیه‌های او تیم جلو خواهد رفت. 

مهدی تارتار که حالا از رفتن از تیم پیکان منصرف شده و البته مورد توجه تراکتور قرار دارد، به خوبی تیمش را در بازی‌های بزرگ تهییج می‌کند و در برخی از بازی‌ها هم به خوبی نتیجه گرفته است. این بازی به همان اندازه که برای تیم پیکان سخت است، برای استقلال هم سخت خواهد بود چراکه مهدی تارتار گفته شاگردانش کوهی از انگیزه هستند. نگاهی خواهیم داشت به بازی‌های امروز: 

نساجی مازندران - نفت‌ مسجدسلیمان 

صبر و حوصله‌؛ بهترین تاکتیک برای بردن 

نساجی هفته گذشته با وجود بازی خوبی که برابر سایپا به نمایش گذاشت، نتیجه را واگذار کرد و این به دلیل موقعیت‌هایی بود که در جریان بازی از دست داد. البته روی گل سایپا غفلت بازیکنان نساجی در مهار بازیکن تکنیکی سایپا یعنی محسن مسلمان مشهود بود و این نشان می‌دهد از دست دادن تمرکز حتی برای ثانیه‌هایی می‌تواند برای حریف گل به همراه داشته باشد. نساجی در بازی امروز مصاف با نفت مسجدسلیمان را تجربه خواهد کرد. تیمی که هفته گذشته ارائه‌گر بازی خوبی برابر پرسپولیس بود و از قهرمان لیگ برتر یک امتیاز گرفت. 

نفت پیش از این تراکتور را در تبریز متوقف کرد و این نشان می‌دهد بازی دفاعی و کسب یک امتیاز را یاد گرفته است. در حالی که این شیوه از بازی اصلاً نمی‌تواند برای نساجی جذاب و امتیازآور باشد. نساجی برای رسیدن به پیروزی در بازی امروز باید صبور و باحوصله باشد و از همه مهم‌تر همانند بازی با سایپا یک لحظه غفلت نکند. 

بازی در استادیوم بدون تماشاگر شهید وطنی کار را برای نفتی‌ها راحت می‌کند. آنها فصل گذشته هم دست پر این استادیوم را ترک کردند. از آنجایی که نساجی بعد از این بازی باید با حریفان سخت خود رویارو شود از جمله پرسپولیس و سپاهان، باید در دیدار با نفت مسجدسلیمان به ۳ امتیاز برسد. 

پیکان - استقلال 

استقلال با پیکان در بالای جدول می‌ماند؟

بدون شک استقلال در زمین و محمود فکری روی سکوها یک هدف را دنبال خواهند کرد؛ کسب ۳ امتیاز. بازی سختی بی‌تعارف در انتظار استقلال است. مهدی تارتار از جمله مربیانی است که تیم‌های تحت هدایتش بازی دفاعی را به خوبی به نمایش می‌گذارند. او بارها و بارها با تیم‌هایش در چنین بازی‌هایی موفق از زمین بیرون آمده است. اولویت اول پیکان در بازی با استقلال گل نخوردن است و حتماً روی ضدحملات برای رسیدن به ۳ امتیاز بازی برنامه دارد. در چنین شرایطی اگر استقلال به دنبال از دست دادن توپ در حمله به دفاع نیاید، ممکن است ضربه بخورد. فولاد راه بردن استقلال را به خوبی به شاگردان مهدی تارتار یاد داده است. 

نکته جالب توجه در مورد پیکان این است که با مسئولیت فوتبال می‌کند. یعنی برخلاف گذشته تیم بی‌تفاوتی نیست. به خصوص بعد از اینکه گل می‌خورد. این زنگ خطر جدی برای شاگردان محمود فکری است. مهدی تارتار در کنفرانس خبری گفته شاگردانش کوهی از انگیزه هستند و بدون شک این اتفاق در پیکان به خوبی صورت گرفته است. مهدی تارتار استاد تهییج تیمش در چنین بازی‌هایی است. از سویی به نظر می‌رسد او کمی تاکتیک فوتبالش را تغییر داده است و در جریان بازی تنها با پاس‌های بلند به کانال‌های کناری و پشت مدافعان حریف و استفاده از توپ‌های سوم برای رسیدن به گل نیست و این کمی کار را برای تیم استقلال سخت می‌کند. آنها البته به دنبال اولین پیروزی خارج از خانه این فصل هستند تا همچنان در بالای جدول بمانند. 

سپاهان - سایپا 

مساوی که برای نارنجی‌پوشان ۳ امتیازی است 

سپاهان روی دور برد افتاده است‌؛ این تیم بعد از شکست در بازی اول در دو بازی پی‌درپی حریفان خود را شکست داده و بدون شک در بازی امروز به دنبال سومین پیروزی است. سایپا اما حریفی است که به راحتی برابر سپاهان تسلیم نخواهد شد. سایپا با هدایت ابراهیم صادقی در خیلی از بازی‌های بزرگ یک امتیاز گرفته و بدون شک هدف امروز شاگردان این مربی هم کسب یک امتیاز خواهد بود. برای سایپا در اصفهان مساوی کردن به اندازه برد ارزش دارد. 

سپاهان در صورتی برنده از میدان خارج خواهد شد که در هیچ یک از دقایق بازی احساسی فوتبال نکند. این به معنای بازی نکردن برای بردن نیست. منطق چاشنی بازی سپاهان شود، این تیم شانس بیشتری برای کسب ۳ امتیاز پیدا خواهد کرد. سپاهان از پیش برنده این دیدار نیست. دیداری که به ظاهر برای سپاهان آسان اما در عمل سخت است. سایپا اتفاقاً یکی از تیم‌هایی است که فصل گذشته با متوقف کردن سپاهان مانع قهرمانی این تیم در دور برگشت بازی‌ها شد. سپاهان به همان اندازه که در حمله توان می‌گذارد، باید مراقب دفاع هم باشد به خصوص که تیم سایپا نشان داده در ضدحمله تیم خوبی است. با توجه به گلی که محسن مسلمان زده، شاید ابراهیم صادقی در بازی امروز از ابتدا به بازیکن فصل گذشته سپاهان میدان دهد. 

صنعت‌نفت - ذوب‌آهن 

پایان اشتباهات داوری‌؛ برگ برنده مسابقه 

صنعت نفت امروز در پی کسب دومین پیروزی است. کسب ۴ امتیاز از ۳ بازی که دو بازی در خارج از خانه و برابر تیم‌های مدعی بوده، کارنامه خوبی برای شاگردان سیروس پورموسوی است. تیمی که نفراتش جابه‌جایی زیادی داشته‌اند. مصاف امروز صنعت نفت با تیم ذوب‌آهن است که در بازی‌های اخیر به دلیل مشکلات داوری تمرکز خود را از دست داده اما نشان می‌دهد به دنبال ارائه بازی خوب برابر حریفان برای رسیدن به گل است. این نوید یک بازی خوب از سوی هر دو تیم را می‌دهد. تنها باید آرزو کرد این بازی بدون اشتباه داوری باشد. در این صورت دو تیم با تمرکز فوتبال خواهند کرد. 

نکته مهم اینکه صنعت نفت و ذوب‌آهن در ترکیب از بازیکنان باتجربه بهره می‌برند و می‌توانند در دقایق بحرانی بازی مدبرانه‌ای از خود نشان دهند. کما اینکه هفته گذشته صنعت نفت بعد از گلی که از شهرخودرو خورد، با وجود فرصت کمی که برای جبران داشت هم گل مساوی را زد و هم فرصت برای زدن گل برتری به دست آورد که در نهایت این اتفاق رخ نداد. 

به سود ذوب‌آهن است اشتباهات داوری را فراموش کند و روی بازی متمرکز شود. قرار نیست همه داوران اشتباه کنند و همه اشتباهات داوری علیه این تیم صورت گیرد. این به ذوب‌آهن کمک خواهد کرد در آبادان در اندیشه یک بازی خوب باشد.

 

منبع: خبرورزشی

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی