کدخبر : 11461

​استقلالی‌ها تأکید دارند سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان نباید اختیار بلندگوهای ورزشگاه آزادی را به پرسپولیس بسپارند، چون در صورت وقوع چنین اتفاقی، به‌معنای واقعی کلمه در حق استقلال ظلم می‌شود.

بر اساس قرعه‌کشی، استقلال و پرسپولیس باید در مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی به مصاف همدیگر بروند. جدالی که چهارشنبه هفته آینده در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار خواهد شد. بدون شک سکوهای خالی موجب کاهش جذابیت این مسابقه می‌شود، اما از حواشی مربوط به آن کم نمی‌کند. اتفاقاً از عصر پنج‌شنبه ماجراها و دعواهای مربوط به دربی پایتخت استارت خورد و به نظر می‌رسد این هفته پس از پایان رقابت‌های لیگ برتر، شاهد افزایش این حواشی نیز باشیم.

پس از اینکه قرار شد رقابت‌های لیگ برتر بدون حضور تماشاگران برگزار شود، تیم‌های ایرانی هم با الگوبرداری از باشگاه‌های اروپایی، صدای هیاهو و تشویق تماشاگران خود در دوران قبل از کرونا را از طریق بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌کنند تا موجب افزایش روحیه بازیکنان شوند.

البته بماند که گاهی اوقات کیفیت نامناسب پخش این صداها باعث اعتراض خود بازیکنان و مربیان هم می‌شود. ظاهراً اولین ماجرای تقابل استقلال و پرسپولیس به همین مسئله بازمی‌گردد. استقلالی‌ها تأکید دارند اگرچه براساس قرعه، پرسپولیس میزبان این مسابقه محسوب می‌شود ولی در تمام سالیان گذشته، میزبانی و مهمانی برای این جدال بی‌معنا بوده و اصلاً نباید آن را با شکل میزبانی اروپایی‌ها مقایسه کرد بنابراین حالا که تماشاگران اجازه حضور در ورزشگاه را ندارند، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان نباید اختیار بلندگوهای ورزشگاه آزادی را به پرسپولیس بسپارند، چون در صورت وقوع چنین اتفاقی، به‌معنای واقعی کلمه در حق استقلال ظلم می‌شود.

استقلالی‌ها تأکید دارند در تمام مسابقات ۲۰ سال اخیر، میزان تماشاگران دو تیم تقریباً برابر بوده و بلندگوهای استادیوم آزادی هنگام برگزاری جدال چهارشنبه هفته آینده یا باید به طور کامل خاموش باشد یا اینکه میان هر دو تیم تقسیم شود. البته شنیدیم طرحی هم پیشنهاد شده که به موجب آن، در اغلب دقایق مسابقه صدای هیاهوی تماشاگران البته بدون حمایت از تیم خاصی توسط بلندگوها پخش شود تا هیجان بازی را افزایش دهد و در عین حال موجب عدم اختلاف میان دو تیم بر سر استفاده از چنین مزیتی گردد.

 

 

منبع: خبرآنلاین 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه