منطقه آزاد ماکو/

سیما و منظر شهرهای منطقه آزاد ماکو برای سفرهای نوروزی آماده می شود

کدخبر : 35900

جلسه هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو با حضور شهرداران شهرهای منطقه، دهیاران و اعضای ستاد در محل سازمان منطقه ازاد ماکو برگزار شد.

قائم مقام ستاداجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو و معاون فرهنگی،‌اجتماعی و گردشگری سازمان در این جلسه افزایش سطح مسافرپذیری منطقه و نیز ایجاد شور و نشاط در نوروز را از جمله اهداف این ستاد برشمرد و گفت:‌ ویژگی های جفرافیایی و استراتژیکی منطقه آزاد ماکو ظرفیت بالقوه ای را برای ارتقای اقتصاد منطقه و به تبع آن اقتصاد مردم دارد لذا باید از این فرصت استفاده بهینه کرد.

بهنام امیریان از برگزاری برنامه های متنوع از جمله جشنواره زمستانه، برنامه های شاد و متنوع نوروز و حضور در نمایشگاه گردشگری به منظور معرفی منطقه آزاد ماکو به عنوان مقصد گردشگری خبرداد و افزود: در وحله اول آماده سازی و استقبال از بهار را برای شهروندان خود منطقه و ماکووندان در دستورکار داریم و بعد از آن برای میهمانان و گردشگران و مسافرانی که از منطقه آزاد ماکو تردد می کنند تسهیلات و برنامه هایی پیش بینی شده است.

وی حذف زوائد بصری در سطح شهر و تابلوهای تبلیغات ناهماهنگ و ناهمگون را خواستار شد و اضافه کرد: در مسیر تردد مسافران خارجی باید سیما و منظر مناسب و همگون در منطقه ایجاد شود تا باعث تبلیغ منطقه توسط مسافران به دیگر گردشگرانی که شناختی از منطقه ندارند گردد.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان و رئیس کمیته زیرساخت ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو نیز در این جلسه بر لزوم تعامل و همدلی بخشهای مختلف شهری و روستایی در راستای اجرای برنامه ها و اهداف پیش بینی شده تاکید کرد و گفت: تمامی شهرداران موظف به آماده سازی و بهبود وضعیت سیما و منظر شهرهای منطقه با همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو هستند و امسال باید شاهد تفاوت در زیبایی شهرهای منطقه باشیم.

علی داداش زاده با بیان اینکه سیما و منظر شهرهای ماکو قبل از اینکه پذیرای مسافران و‌گردشگران نوروزی باشد باید برای مردم منطقه و در شأن آنها مهیای نوروز گردد افزود: شهرداران و دهیاران منطقه درختکاری، گلکاری و زیباسازی سیما و منظر شهر از جمله تعویض و بهسازی پرچم ها، رنگ آمیزی و نقاشی جداول شهری را در دستور کار خود قرار دهند.

وی خواستار اصلاح سرعت گیرها و نصب چراغ های چشمک زن و علائم راهنمایی در محورهای حمل ونقل منطقه شد و اضافه کرد: تسهیل تردد و رفع مشکلات مسافران باید امسال بهتر از سال های گذشته باشد و در نهایت رضایت مسافران را از سفر به منطقه آزاد ماکو شاهد باشیم.

داداش زاده پاکسازی و جمع آوری زباله ها و نظافت جوی های شهری را با اهمیت دانست و ادامه داد: بهسازی و آماده سازی سرویس های بهداشتی در سطح شهر و تهیه سطل های زباله کافی و مناسب در شهرها و روستاها نیز در دستور کار همه شهرداران و دهیاران قرار گیرد.

 

پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ