قائم مقام وزیر صمت تاکید کرد:

ضرورت توسعه نظام رتبه بندی در نظام اقتصادی کشور

کدخبر : 35821

قائم مقام وزیر صمت در بیست و پنجمین همایش معرفی و تجلیل از شرکت های برتر ایران (IMI100) بر توسعه نظام رتبه بندی شرکت ها تاکید کرد .

مهدی نیازی گفت : رتبه‌بندی شرکت‌ها مبنا و منطق مهمی دارد که به لطف الهی در حکمرانی کشور جایگاه خودش را پیدا کرده است.

نیازی افزود: رتبه‌بندی و اعتبارسنجی در قالب IMI100 یکی از برندهای خوب در این زمینه است تا با طبقه‌ بندی فعالیت‌ های اقتصادی مفهوم جدیدی را در نظام حکمرانی کشور ایجاد کند.

وی گفت: توسعه نظام رتبه‌بندی باعث طیف‌بندی قوانین و مقررات شده که در وزارت صمت این موضوع در حال پیگیری است و در برنامه‌ها نقش خود را ایفا می‌کند و برای همه کسب‌وکارها در حال پیاده‌سازی و پیگیری است.

قائم مقام وزیر صمت افزود: دولت به‌زودی نظام رتبه بندی را برای بنگاه‌های برتر ملی که براساس شاخص‌های وزارت صمت هماهنگ شده، اجرایی می‌کند تا خدمات دستگاه‌های دولتی برای این بنگاه‌ها به صورت ویژه‌ای پیگیری شود.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌های بزرگ نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند که این نوع بنگاه‌ها حکمرانی متفاوتی دارند و نقش پیشران را در اقتصاد بازی می‌کنند که حفظ و توسعه فعالیت‌ آن‌ها، به عنوان نکته‌ای قابل توجه برای دولت و حاکمیت است. خوشبختانه اجتماعات خوبی توسط بنگاه‌های بزرگ با محوریت انجمن‌ها و کنسرسیوم‌ها در حال پیگیری است تا برنامه‌های حاکمیت با این بنگاه‌ها همراستا باشد.

نیازی تصریح کرد: عدم توازن در برخی از عرصه‌ها نظیر رشته فعالیت‌ها، مناطق و… مشاهده می‌شود که برای حل این مشکل از شرکت‌های بزرگ در حال گرفتن برنامه‌های عملیاتی هستیم.

 

ایدرونیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ