امروز شنبه یکم بهمن ماه/

آغاز معاملات مشتقه ETF در آمد ثابت برای نخستین بار در بازار سرمایه

کدخبر : 35452

بازار ابزارهای مشتقه فرابورس ایران امروز شنبه یکم بهمن ماه، برای نخستین بار میزبان آغاز قراردادهای اختیار خرید و فروش یک صندوق با درآمد ثابت خواهد بود.

امروز قرارداد آپشن روی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری کارا در نمادهای معاملاتی مختلف در سررسیدهای فروردین، تیر و دی ماه 1402 آغاز خواهد شد.

فرابورس ایران با توجه به ویژگی صندوق‌های ‌ETF از جمله داشتن بازارگردان فعال و عدم توقف نماد، بازکردن آپشن روی این صندوق‌ها را در دستور کار خود قرار داد و در این زمینه اولین قراردادهای اختیار خرید و فروش روی ETFهای سهامی داریوش و کاریس را خرداد ماه امسال منتشر کرد.

قرارداد آپشن صندوق با درآمد ثابت «کارا» در حالی برای نخستین بار در فرابورس منعقد خواهد شد که خرداد امسال آپشن ETF شاخص هم‌وزن نیز از طریق فرابورس ایران پا به بازار سرمایه گذاشت.

گفتنی است در معاملات آپشن کارا که صندوق با درآمد ثابت از نوع دوم است، برای نخستین بار قیمت اعمال در سررسیدهای مختلف بر اساس نرخ‌های اوراق محاسبه شده است.

بر اساس اطلاعات مندرج در اطلاعیه قرارداد آپشن صندوق کارا، زمان تسویه نقدی برای دارندگان موقعیت‌های خرید و فروش یک روز کاری پیش از سررسید زمان تسویه فیزیکی و زمان تسویه فیزیکی آخرین روز معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خواهد بود.

 

مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ