برای اولین بار در کشور انجام شد:

تولید دستگاه اتوماتیک تزریق گاز کمک فنر در ایندامین سایپا

کدخبر : 31733

بهره برداری از دستگاه پیشرفته تزریق گاز کمک فنر با روش مهندسی معکوس در سایت 2 شرکت ایندامین سایپا آغاز شد.

نادر نوری، مدیرعامل شرکت ایندامین سایپا با اشاره به توانمندی نیروهای داخلی این شرکت گفت: ارتباط نزدیک با شرکت های دانش بنیان و همکاری نیروهای متخصص این شرکت با شرکت های دانش بنیان برای رفع مشکلات موجود باعث شد اقدامات بزرگی در رفع موانع موجود برداشته شد.

او افزود: یکی از گلوگاه های مهم در افزایش توان تولید، کمبود دستگاه تزریق گاز کمک فنر بود که تکنولوژی آن به متعلق به 5 دهه قبل است. این دستگاه با مصرف بالای گاز و کندی بسیار و هزینه های جانبی بالا باعث انباشت کمک فنر تولیدی در صف تزریق گاز و پایین آمدن آمار تولید نهایی می شد.

نوری تصریح کرد: علاوه بر این در زمان هایی به دلیل مشکلات تامین به موقع قطعات یدکی وقفه هایی در تولید ایجاد می شد.

او افزود: در مدت دو ماه و با انجام مهندسی معکوس از نمونه خارجی، این دستگاه به روزآوری شده و موفق به داخلی سازی و ساخت آن در شرکت ایندامین شده ایم به نحوی که علاوه بر سخت افزار، نرم افزار دستگاه نیز بازنویسی و بهینه سازی شده است.

مدیرعامل ایندامین با اشاره به مزایای این دستگاه داخلی سازی شده نسبت به نمونه داخلی گفت: کاهش 70 درصدی هدر رفت گاز با اصلاح و بهینه سازی فک های تزریق، کاهش حدود 80 درصدی هزینه ساخت و راه اندازی دستگاه، عدم وابستگی به تامین قطعات یدکی خارج از کشور، افزایش دقت گاز تزریقی در کمک فنر با بهینه سازی و باز نویسی نرم افزار MC و عملکرد اتوماتیک با کنترل الکترونیکی بدون دخالت اپراتور از مزایای داخلی سازی این دستگاه است.

او تصریح کرد: ایندامین به خوبی توانسته  نقاط قوت خود را شناسایی و با تکیه بر آن به سمت حل مشکلات حرکت کند.

 نوری گفت: این شرکت پس از گذشت چندین دهه در جهت طراحی خط تولید اقدام کرده و توانسته با بومی سازی تجهیزات در سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" نسبت به ایجاد یک خط جدید در سایت 2 خود اقدام کند.

 شایان ذکر است در این خط دستگاه هایی چون دستگاه رول شرکت گماتی که طرف خارجی به دلیل عدم همکاری از راه اندازی آن خودداری کرده بود و به مدت 7 سال بدون استفاده رها شده بود توسط متخصصان توانمند داخلی به بهره برداری رسید و راه اندازی شد.

 

سایپانیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ