ذوب آهن اصفهان/

دیدار مدیران‌عامل شرکت‌های فولادی زیر مجموعه وزارت کار با صولت مرتضوی

کدخبر : 31564

مدیران‌عامل شرکت‌های فولادی زیرمجموعه سازمان و صندوق‌های بازنشستگی تابعه وزارت کار با صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار کردند.

در این دیدار که سه ساعت به طول انجامید و آخرین وضعیت زنجیره فولاد کشور از استخراج سنگ آهن تا صادرات محصولات بررسی شد، ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین و برخی دیگر از مدیران فولادی و مسئولان ارشد وزارت کار حضور داشتند.

سیدصولت مرتضوی در این دیدار یکی از مشکلات اساسی این صنعت را عدم سرمایه‌گذاری برشمرد و بر توجه ویژه به موضوع توسعه و سرمایه‌گذاری تأکید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا زمانی که سرمایه‌گذاری انجام نشود توسعه نیز نخواهیم داشت و صنعت فولاد نیز دچار فرسودگی و عدم به‌روزرسانی می‌شود.

مرتضوی تصریح کرد: به دلایل مختلف، سرمایه‌گذاری خارجی در این بخش نداریم بنابراین باید بسته سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از جمله فولاد، نفت و پتروشیمی تعریف شود.

وی پراکندگی تصمیم‌گیری در این صنعت را یکی دیگر از چالش‌ها دانست و تأکید کرد: در این صنعت همانند نخ تسبیح باید وحدت وجود داشته باشد و کار را به دست افراد دارای اهلیت سپرد و گفتمان مشترک تعریف کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به کوچک‌سازی ساختار، اظهار کرد: کوچک‌سازی با ادغام شرکت‌های کوچک ضرورت دارد.

مرتضوی «نظارت میدانی» از پروژه‌ها را ضروری دانست و تأکید کرد: مدیران باید در جریان روند کار پروژه‌ها در منطقه باشند و از مدیران پروازی استفاده نشود.

وی پیگیری مباحث حقوقی را ضروری دانست و گفت: شورای عالی حقوقی قوی باید تشکیل تا مشکلات حقوقی شرکت‌ها رفع و رجوع شود.

وزیر تعاون بر افزایش بهره‌وری تأکید و تصریح کرد: شرکت‌های زیان‌ده و اضافه باید فروخته و تبدیل به سرمایه شوند.

مرتضوی ضمن اشاره به کاهش هزینه‌های اضافه، گفت: مدیر هماهنگ‌کننده در استان‌ها باید حضور داشته باشد و امور را از نزدیک پیگیری کند.

•    ایجاد هلدینگ‌های تخصصی در تکمیل زنجیره مدل‌های طراحی‌شده

احمد خانی‌نوذری، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست یکی از سیاست‌های این وزارتخانه را ایجاد هلدینگ‌های تخصصی در تکمیل زنجیره ارزش محصولات عنوان کرد.

وی افزود: در هفته‌های گذشته نشست‌های زنجیره‌ای اقتصادی و تخصصی با محورهای مختلفی از جمله دارو، پتروشیمی و فولاد با حضور وزیر کار برگزار شده و این نشست‌ها ادامه خواهد داشت.

علیرضا عسگریان، دستیار ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: ما باید یک برنامه یک‌ساله با تعیین میزان مداخله و نقش وزارتخانه و صندوق‌ها داشته باشیم تا خروجی این نشست‌ها مشخص و همین موضوع باعث هماهنگی درون‌گروهی و ایجاد برنامه واحد شود.

در ابتدای این نشست مدیران برخی شرکت‌های صنعت فولاد به تشریح عملکرد و چالش‌های موجود پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ