یک نماینده مجلس:

فاصله نرخ ارز نیما و آزاد، ضد تولید ملی و رانت‌زا است

کدخبر : 31306

محمد خدابخشی گفت: با فاصله گرفتن قیمت ارز نیمایی با بازار آزاد بار دیگر اقتصاد ایران با همان چالش‌های قبلی در دوره ارز ۴۲۰۰ تومانی مواجه شده و ضمن آنکه به تولید آسیب خواهد زد، بار دیگر منجر به توزیع رانت می‌شود.

محمد خدابخشی، نماینده مردم الیگودرز در مجلس در رابطه با اختلاف قیمت ارز در سامانه نیما و بازار آزاد گفت: دولت با تدبیر درست باید نرخ نیما را به نرخ ارز بازار آزاد نزدیک کرده و همچنین تعادل در ورود و خروج ارز را ایجاد و نرخ‌ ارز را کنترل کند.

به گفته این نماینده مجلس؛ با مدیریت صحیح، ارزش پول ملی حفظ شده و خلاهای قانونی را مجلس با همکاری دولت رفع خواهد کرد. با فاصله گرفتن قیمت ارز نیمایی با بازار آزاد بار دیگر اقتصاد ایران با همان چالش‌های قبلی در دوره ارز ۴۲۰۰ تومانی مواجه شده و ضمن آنکه به تولید آسیب خواهد زد، بار دیگر منجر به توزیع رانت می‌شود.

خدابخشی در ادامه تصریح کرد: با کاهش فاصله نرخ ارز آزاد و نیمایی و تک نرخی شدن ارز در اقتصاد کشور شاهد حذف رانت، مشخص شدن تکلیف صنایع در آینده، ایجاد شفافیت در بازار و پیش‌بینی‌پذیر شدن اقتصاد برای فعالان اقتصادی خواهیم بود.

وی تاکید کرد: برخی تصمیم گیری‌ها نباید چشم انداز مبهمی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده و تاثیر منفی روی شاخص‌های اقتصادی بگذارد.

 

سنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ